Coca Cola İş Başvurusu

1986’da kurulmuş alkolsüz, karamel renkli ve gazlı bir içecek markasıdır. Şirketin merkezi ABD’nin Georgia Eyaleti’nde, Atlanta şehrinde bulunmaktadır. Firmanın genel müdürü Türk iş adamı Muhtar Kent’tir.

Dünyanın en çok tanınan gazlı içecek markasıdır. Bir ürünün marka adıyla anılmaya başlanması durumuna kesinlikle en iyi örnektir. Hemen hemen her bakkalda ve lokantada karşımıza çıkmaktadır. Kurulduğu tarihten itibaren formülünde değişiklikler yapılmıştır. ‘’Coca Cola’nın formülünü ele geçirmek’’ birçok mizah unsuruna, dizilere, filmlere ve karikatürlere konu olmuştur. Birçok fastfood zinciri ana içecek olarak markayı kullanmaktadır. Dünyanın neresine giderseniz gidin karşınıza çıkabilecek ürünlerden biridir. Ayrıca firma ana ürünü olan kola haricinde birçok alkolsüz ürünün de pazarlamasını yapmaktadır. soğuk savaşın ardından dağılan doğu bloğu ülkelerine de hızla yayılmayı başarmıştır.

Coca Cola’nın birçok çeşidi vardır. Şekersizi, ligt, kafeinsizi, böğürtlenlisi, vanilyalısı, lime limonlusu ve limonlusu başta olmak üzere marka dünyada en çok satılan alkolsüz içecektir. Alkolsüz olması Ortadoğu ülkelerince de tercih edilmesine engel değildir. Şişesi artık kült bir imge haline gelmiştir. Kurulduğu tarihten beri 100 yılı aşkın süredir değişen şişe tasarımları genel olarak orijinal hatlarını korumaktadır. Firma reklam tanıtımlarına müthiş bütçeler harcar ve dünyanın en tanınmış isimleri ve sporcularıyla çalışır. Bir çok ünlüyle sponsorluk anlaşmaları yapmaktadırlar. Firmanın çektiği her reklam medayada geniş yer bulur ve adından söz ettirir.

Coca Cola İletişim Bilgileri
Adres; Esenkent Mh. Deniz Feneri Sokak, No: 4, 34776, Ümraniye, İstanbul

Tel: 0 850 201 30 40 / 444 30 40

E-posta: iletisimmerkezi@coca-cola.com

Coca Cola Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Coca Cola firmasında kariyer yapabilirsiniz. Coca Cola insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ