Clinique İş Başvurusu

Clinique Şirketi, Estee Lauder firması tarafından 1968 Yılında kurulmuş ve geliştirilmiş; yüz, vücut bakımı ve parfüm üzerine üretim yapan ve satan bir dünya devi kozmetik markasıdır. Amerikan Vogue dergisinde 1967 Yılında bir makaledeki cilt ile ilgili bir yazı sonucu ortaya çıkmıştır. Vogue Dergisi editörü, Carol Philips’in Dr. Norman Orentriech ile röportajında ideal cildin nasıl olacağı ile ilgili görüşlerini açıklaması sonucunda fikir doğmuştur. Bu fikir güzel bir cildin yaratılabileceği idi.

Henüz o yıllarda güzel bir cildin şanslı genlerle ortaya çıktığı idi. Clinique, bu fikri değiştirmiştir. Güzel bir cilt sadece genlerle değil, ürünlerle mümkün olabilirdi. Estee Lauder ailesi, Dr. Norman Orentriech’i işe alarak yeni ürün grubunu üretmeye başlamıştır.

1968 Yılında, cilt bakımda dünyaca bir üne sahip olan 3 basamaklı cilt bakım sistemini bulmuştur. Günlük temizleyici, cilt soyucu krem ve nemlendirici kremlerdir. Clinique ilk ürün yelpazesini İngiltere’de satışa çıkarmıştır. Bir yıl sonra marka, ilk mağazasını İngiltere’de açmıştır. Clinique markası, ilk defa bir dermotolog tarafından üretilmiş, alerji testinden geçmiş ve %100 parfümsüz ilk güzellik ürünüdür.

1976 Yılında ise marka, erkeklerinde cilt bakımında ihtiyaçları olduğunu fark etmiş ve onlar için bir seri üretmiştir. Bu serinin adı, Clinique erkek cilt bakım ürünleridir.

Bugün, markanın en büyük hedefi dünyanın en güvenilir güzellik markası olmaktır. Müşterilerine her zaman yüksek kalite, güven, alerji testinden geçmiş, parfüm içermeyen ürünler sunmaktadır.

Clinique İletişim Bilgileri
Adres; Hakkı Yeten Caddesi, Aşçıoğlu Plaza, No: 10 / 10, Fulya – Teşvikiye, Beşiktaş Şişli, İstanbul

Clinique Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Clinique firmasında kariyer yapabilirsiniz. Clinique insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ