Çivril Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Çivril Devlet Hastanesi 1965-1966 yıllarında Cumhuriyet parkının bulunduğu mevkide İlçe Halk Eğitime ait bina da sağlık merkezi olarak hizmetine başlamıştır. Yeni bir devlet hastanesi yapabilmek için sağlık merkezinde çalışan doktorlar ve Çivril halkının ileri gelenleri tarafından büyük bir çaba sarf edilerek, 1970’li yıllarda uzun yer tartışmalarından sonra vatandaşlar tarafından bağışlanan bir arsaya devlet hastanesinin yapılması kararı çıkmıştır. Yine vatandaşlardan gelen maddi ve manevi desteklerle binanın temelleri atılıp yapımı süreci başlamıştır. Karşılaşılan ekonomik zorluklar sebebiyle A bloğun temeli 1977 yılında tamamlanabilmiş ve 1 doktor, 1 eczacı, 1 diş hekimi, 10 ebe – hemşireyle toplam 23 personeliyle hizmete girmiştir.

1981 yılı itibariyle eksikleri olmasına rağmen sağlık merkezi devlet hastanesinin şu anda bulunduğu binaya taşınarak Çivril Devlet Hastanesi adı altında 50 yatak kapasitesiyle tescillenerek hizmete açılmıştır. Sonrasında ihtiyacın ortaya çıkmasıyla birlikte devlet destekleriyle B,C ve D bloklar yapılmıştır. 1996 yılı itibariyle mevcut yatak kapasitesi 85’ e çıkarılmıştır. 1998 yılından itibaren yetersiz kalan hastane yeni sağlık personelinin de atanmasıyla birlikte yeni yerlere ihtiyaç duymuş ve dönemim idari yönetimiyle birlikte ilçedeki hayırsever iş adamları Kadir Kameroğlu ve İsmail Özcan sayesinde 2000 yılında yeni bir ek bina yapılmıştır. Bu ek binaya hemodiyaliz ünitesi de eklenerek hizmete açılmıştır. 13 bin 500 metre karelik arsa üzerine kurulu olan Çivril Devlet Hastanesi, 6135 metre kare kapalı alanda A,B,C, D bloklarla tam ve süreli hizmetlerini sürdürmektedir.

Çivril Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Uşak Yolu Üzeri Çivril / DENİZLİ

Çivril Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Çivril Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Çivril Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ