Çırağan Sarayı İş Başvurusu

Çırağan Sarayı’nın geçmişi 17. Yüzyıla dayanmakta olup, asıl adıyla Kazancıoğlu Bahçeleri olarak adlandırılırdı. Beşiktaş’ı ve Ortaköy’ü süsleyen bu eşsiz bahçeler Lale devri dönemlerinde var olmuş, İstanbul’un en güzel bahçesi unvanını taşımıştır. Bu dönemlerde Osmanlı Padişahı III. Ahmet tarafından Vezir-i Azamı İbrahim Paşa’ya Kazancıoğlu Bahçelerini hediye ederek kendisini ne kadar çok sevdiğini ve buna dayalı olarak onu ödüllendirdiğini ispatlamıştır. Farsça da ışık anlamına gelen Çırağan, 1719 yılında İbrahim Paşa tarafından düzenlenen ve gelenek haline gelen Çırağan Şenlikleri görkemli bir etkinlik olarak kutlanılmaktaydı. Bu tertiplerden sonra Kazancıoğlu Bahçesi isminden Çırağan ismini alarak günümüze kadar uzanan bir tarihe dayandı. Sultan II. Mahmut döneminde ise Çırağan’ın etrafındaki medrese ve camiyi yıktırarak 40 ahşap sütun ekleyip saray görünümüne kavuşturmuş.

Yapılan bu restore ile günümüze kadar birçok varideler atlatan Çırağan Sarayı, Sultan Abdülmecit döneminde yıktırılarak batı motiflerini taşıyan yeni bir saray inşası için emir vermiştir. Maddi sıkıntıların baş göstermesiyle ve aynı zaman’da Sultan Abdülmecit’in erken vefatıyla inşaat yarım kalmıştır. Birçok olaya maruz kalan Çırağan Sarayı en son 14 Kasım 1909 yılında parlamento binası olarak kullanılmış ve 20 Ocak 1910 tarihinde çıkan talihsiz bir yangın sonucu yaklaşık 4-5 saatlik süren bir yangından ötürü tamamen yanarak bir tarihin sonlanışını ortaya çıkarmıştır. Uzun yıllar sonra devrini alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1987 yılında restore çalışmalarına başlayarak 1990 yılında sonra ermesi ile birlikte otel olarak hizmet verilmesine karar vermiştir. Günümüzde birçok kişinin istihdam gördüğü Çırağan Sarayı, personel alımlarına halen devam etmektedir.

Çırağan Sarayı İletişim Bilgileri
Adres; Çırağan Cd. No:32, 34349 Beşiktaş İstanbul

Çırağan Sarayı Kariyer Olanakları
Çırağan Sarayı insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çırağan Sarayında kariyer yapabilirsiniz. Çırağan Sarayı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ