Çinigaz İş Başvurusu

17.11. 2003 tarihinde kurulan Çinigaz Doğalgaz Dağıtım Anonim şirketi 4646 sayılı Doğal Gaz piyasası kanunu uyarınca 13.01.2004 tarihi itibariyle 30 yıllık süreyle Kütahya ilinde doğal gaz dağıtım ve satışı faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Enerji piyasası Düzenleme kurumundan dağıtım lisansını almış olup, 04.01.2005 tarihi itibariyle Kütahya ilindeki Doğalgaz Dağıtım ve Bağlantı sitemlerini BOTAŞ’tan bedeli karşılığında devir alarak, doğal gaz dağıtım ve satış işlemlerine başlamıştır. Çinigaz Doğalgaz Dağıtım, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan lisansını 13 Ocak 2004 tarihinde alıp, 5 Mart 2004 tarihinde alt yapı çalışmalarını başlatmıştır. Ayrıca 4 Ocak 2004 tarihi itibariyle BOTAŞ’a ait olan yatırımları da devralarak bu tarihte Kütahya’ya doğal gaz satış işlemlerine başlamıştır.

Çinigaz Doğalgaz Dağıtım, tekrar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna başvuruda bulunarak Emet, Tavşanlı ve Gediz ilçelerinin de lisanslarına dahil edilmesini talep etmiştir. Bu doğrultuda 12 Mayıs 2006 tarihinde Emet ve Tavşanlı, 12 Ekim 2006 tarihinde Gediz ilçesi de Çinigaz’ın doğalgaz dağıtım ve satış lisansına dahil edilerek bu ilçelere gerekli dağıtımlara firma tarafından başlanmıştır. Çinigaz’ın Kütahya merkezde 2004 yılı ortalarından itibaren başlayan yatırımları 2007 yılı sonunda 279 bin metre pe boru ve 26 bin 500 metre çelik boruyla 10 adet bölge regülatörü inşaatının tamamlanmasıyla sürmüştür. Günümüzde Kütahya merkezdeki yatırımlarını büyük ölçüde tamamlayan Çinigaz, Tavşanlı, Emet ve Gediz ilçelerindeki yatırım çalışmalarına devam etmektedir.

Çinigaz Adres ve İletişim Bilgileri
Ankara Adres; Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. 22 Sk. No: 34/3 Balgat ANKARA
Kütahya Adres; Ali Paşa Mah. Belediye sok. no:15 KÜTAHYA

Çinigaz Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çinigaz firmasında kariyer yapabilirsiniz. Çinigaz insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ