Çimentaş İş Başvurusu

Ege bölgesinde bulunan ilk çimento fabrikası olarak 1950 yılında İzmir’de kurulan Çimentaş, o tarihten günümüze gelen süreçte büyüme hedeflerini sürdürmüş ve günümüzde Türkiye’nin üretim kapasitesi en büyük çimento grupları arasındadır. Stratejik bir konuma kurulmuş olan Çimentaş, Ege ve Marmara gibi en büyük iç pazarların olduğu bölgelerde ve ülkenin doğusunda Elazığ ve Kars illeri gibi gelişen pazarlarda yer almaktadır. Özellikle İzmir’de bulunan üretim tesisinin limana olan yakınlığı ihracat pazarı için kayda değer bir maliyet avantajı oluşturmaktadır. Çimentaş’ın ihracatta lider bir konumda bulunmasının diğer bir nedeni de doğudaki fabrikalarının Azerbaycan, Suriye, Irak ve Nahçıvan gibi komşu ülkelere olan stratejik yakınlığıdır. Sosyal ve eğitim faaliyetlerine de önemli ölçüde katkı sağlayan Çimentaş grubuna ait bir hizmet şirketi olan Destek Anonim Şirketi, gerek grup şirketlerine gerekse üçüncü kişilere dış temin, catering ve taşeronluk hizmeti vermekte, bunun yanında benzin istasyonları işletmektedir.

1987 yılı itibariyle Destek Anonim Şirketinin elde ettiği gelirler Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfına finansal destek oluşturmak amacıyla kullanılmakta ve bu vakıf için tahsis edilmektedir. Çimentaş Eğitim ve Sağlık vakfı sayesinde 1988 yılında Işıkkent Lisesi kurulmuştur ve lise eğitimde araştırmacı ve gelişmiş yaklaşımıyla bilinmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda lise için uygun tesislerle donatılmış bir kampüs kurulmuştur. Bundan başka Çimentaş Grubu Atletizm ve Ritmik Jimnastik alanında ulusal ve uluslararası başarıları bulunan Çimentaş Amatör Atletizm Kulübünü 1987’den beri desteklemektedir.

Çimentaş İletişim Bilgileri
Adres; Kemal Paşa Cad. No:4, Bornova İzmir

Çimentaş Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çimentaş firmasında kariyer yapabilirsiniz. Çimentaş insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ