Çimbeton İş Başvurusu

Çimbeton, ege bölgesinde kurulan ilk çimento fabrikasına ait bir grup şirketidir. 1950 yılında İzmir’de faaliyete başlayan çimento üretimi faaliyetleri, günümüz çimento sektöründe üretim kapasitesi olarak en fazla üretimi gerçekleştiren Türkiye’deki en büyük çimento gruplarından bir tanesidir. Çimbeton, stratejik bir konum olan Ege ve Marmara bölgesindeki en büyük beton pazarı olan bölgelerde üretim yapmanın haricinde Kars ve Elazığ gibi ilçelerde de gelişmekte olan pazarlarda üretim yapmaktadır. İzmir’deki tesisinin limana olan yakınlığı ihracat faaliyetlerinde maliyet açısından büyük kar elde edilmesini sağlarken, Çimbeton, doğuda bulunan tesisleriyle de ihracat işlemlerindeki lider firmalardan bir tanesidir. Özellikle beton hizmetlerinin çok revaçta olduğu Suriye, Irak, Azerbaycan ve Nahçıvan gibi ülkelere yakın bölgelerde üretim tesisi bulunan Çimbeton, buralara ihracat faaliyetlerini sürdürmektedir.

1986 yılında grup tarafından hazır beton üretmek amacıyla kurulan Çimbeton, grubun ürünlerinin çeşitlendirilmesinde yardımcı firmalardan bir tanesidir. 1992 yılında grup şirketlerinden olan Çimentaş’ın İstanbul Borsasında halka arzı gerçekleşti. 1996 yılında yurt içerisindeki kapsamı arttırmak için stratejik bir konumda bulunan ve ihracat faaliyetlerinin de gelişmesine katkı sağlayan Doğu Anadolu bölgesindeki Kars çimento satın alındı. 2001 yılında İtalya’nın başlıca çimento üreticileri arasında bulunan Caltagirone grubunun üyesi olduğu Cementir Holding, grup firması Çimentaş’ın hisselerinin % 98’ini satın aldı. 2005 yılında grup tarafından Trakya’da bulunan Lalapaşa Çimento’nun tüm varlıkları satın alındı. 2006 yılında Güneydoğu Anadolu pazarına giriş yapılabilmesi için Elazığ çimento hisselerinin tamamı satın alındı.

Çimbeton İletişim Bilgileri
Adres; Keçili Köy, 45030 Manisa

Çimbeton Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çimbeton firmasında kariyer yapabilirsiniz. Çimbeton insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ