Çıldır Havaalanı İş Başvurusu

Aydın Çıldır Havaalanı ilk olarak ünlü iş adamı Mustafa Çıldır tarafından devlete havalimanı yapılması için bağışlanan arazi ile birlikte başlanılmıştır. 1956 yılında devlete bağışlanan arazi yıllar boyunca atıl bir halde kalmış ve sonrasında ise DHMİ tarafından Jandarma Filo Komutanlığı ile yapılan anlaşma neticesinde uzun yıllar boyunca Aydın Jandarma Filo Komutanlığı emrinde kullanılmaya başlanılmıştır. Akabinde gelişen sonuçlar neticesinde halkın hava yolu ihtiyacının karşılanması adına 2012 yılında Jandarma Filo Komutanlığından geri alınarak DHMİ tarafından bu kez Türk Hava Yolları markasına 20 yıllığına araziyi kiralayarak günümüzde Çıldır Havaalanı adı altında insanlara hava yolu taşımacılığı üzerine faaliyetlerde bulunmuştur.

Günümüzde modern bir mimari binaya sahip olan havalimanı Türk Hava Yolları’na geçmesi ile birlikte çok kısa bir zaman içerisinde yüksek potansiyeli erişerek insanların daha güvenli ve daha konforlu bir şekilde seyahat etmelerine olanak tanımıştır. Çok sayıda kişinin yıllık bazda uçuş sergilediği Aydın Çıldır Havaalanı 1450 metrelik uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip bir adet pisti ile THY tarafından uçuşları gerçekleştirilmektedir. 20 yıllık bir kiralama bedeli ödeyen marka, tüm uçuşlarını dünya genelinde sunmuş olduğu kalite ile sergileyerek müşterilerinin daima beğenisini ve ilgisini toplamış, kısa bir zaman içerisinde bölgede oldukça hakim bir havalimanına sahip olmuştur. Binlerce kişinin istihdam gördüğü Havaalanı, ülke ekonomisine de oldukça katkılarda bulunmaktadır.

Çıldır Havaalanı İletişim Bilgileri
Adres; Thy Genel Yönetim Binası Atatürk Hava Limanı Yeşilköy, Bakırköy, İstanbul

Çıldır Havaalanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çıldır Havaalanında kariyer yapabilirsiniz. Çıldır Havaalanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ