Ceza ve Tevkifevleri İş Başvurusu

(Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü) Kurumun öncelikli hedefi verilen cezaların adaletli biçimde gerçek suçlulara dağıtılması ve hukuk sisteminin çerçevesinde infaz edilmesidir. Tutukluların ırk, dil, din, mezhep, milliyet, renk, cinsiyet, doğum, felsefî inanç, millî veya sosyal köken ve siyasî düşünce dışında, ne düşüncede olurlara olsun eşit muamele görmelerini amaçlamaktadır. Ekonomik güçleri veya diğer toplumsal statüleri kesinlikle göz önüne alınmaksızın cezaların infazı gerçekleştirilmektedir. Tutuklunun asla küçük düşürücü, ahlak ve onur dışı, fiziksel şiddet içeren muamelelere maruz kalmaması sağlanmaktadır. Hükümlünün yeniden suç işlemesinin önlenmesi amaçlanarak sosyal sorumluluk kazandıracak projeler geliştirmektedirler. suça bulaşmış kimselerin topluma uyumlu şekilde rehabilite edilmeleri hedeflenmektedir. CHT kamuya, toplum düzenine ve nizamına, kamu mallarına karşı duyarlı ve kanunlara uyan bireyler yaratmaya çalışılır.

Anayasal haklarının gerektirdiği gibi, özgürlüğünden yoksun bırakılmak zorunda kalınmış bireylerin tüm hakları uygulanmakta verilmektedir. Tutuklulara belli bir saygı çerçevesinde muamele edilmesine özen gösterilir. CHT öncelikle kapasite sorunun ortadan kaldırılmasına odaklanmıştır. Buna yönelik ceza infaz kurumları oluşturmayı amaçlar. CHT öncelikle büyük şehirlerde bu projeleri uygulamaya koyarak, tüm Türkiye’deki yetersizlikle baş etmeyi hedeflemektedir. Projelendirilen bu ceza infaz kurumlarının dışarıda bulunan sosyokültürel yapıya ve toplum hayatına son derece yakın olarak tasarlamalarına özen gösterilir. Bu hedefle beraber infaz evlerinin kişini özel yaşamına ve ahlak kurallarına uygun olarak inşa edilmesi hedeflenir. Ülkemizde toplam 355 ceza infaz kurumu bulunmaktadır.

Ceza ve Tevkifevleri İletişim Bilgileri
Adres; HSYK Binası Konya Yolu No:70 Beşevler / Ankara

E-posta    : cte@adalet.gov.tr

Telefon    : 0312 507 04 00 – 0312 507 04 01

Ceza ve Tevkifevleri Kariyer Olanakları
Devlet kurumlarına yapılacak olan personel alımları Kpss ve benzeri sınavlar aracılığıyla yapılmaktadır. Konu ile ilgili detayları kurumun resmi web sitesinden ya da insan kaynakları departmanından alabilirsiniz. Ceza ve Tevkifevleri iletişim sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şenol eser dedi ki:

    27 yasindayim iş arıyorum 0554 938 29 18

BİR YORUM YAZ