Cengiz Topel Havaalanı İş Başvurusu

İzmit’e 15 km, Adapazarın’a 30 km mesafede, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunur. Sivil ve askeri olarak hizmet verebilmektedir. 2 500 metrekare iç hatlar terminali vardır. Dış hatlar terminal binası henüz yoktur, fakat yapılması planlanmaktadır. Şehir içi otobüslerle de ulaşım sağlana bilen hava limanının 150 araçlık birde otoparkı bulunmaktadır. 1994 yılında ihalesi yapılmış 1999 senesinde inşasına başlanmıştır. 19 Ağustos Depremi dolayısıyla 2011 senesinde açılabilmiştir. Deprem sonrasında ana terminal binası lojistik destek ve yardım dağıtımı amacıyla kullanılmıştır. 2 kasım 2011 tarihinde ilk uçuş Trabzon’a gerçekleşmiştir. 8 aya yakın bir aradan sonra Anadolu Jet firması tekrar Trabzon’a seferler yapmaya başlamıştır. Aynı firma bir süre sonra Ankara Esenboğa hava limanına da karşılıklı olarak seferler koymuştur ama daha sonra bu seferler iptal edildi. 2012 senesinde 60 bin, 2013 senesinde 13 bin iç hatlar yolcusu taşıma istatistiğine ulaşmıştır. 2012 senesinde Bakanlık Onuru ile geçici hudut kapısı ilan edilmiştir. Dış hatlar seferine uygun hale getirilen terminal, 2012, 2013 yılları arasında 13 adet dış hatlar seferi de yapmıştır.

İç hatlar terminali binasında 2 adet bekleme salonu 2 adet araç kiralama ofisinin dışında bir de kafe bulunmaktadır. Cengiz Topel Havaalanı şu anda sadece iç hatlar ve Trabzon’a sefer düzenlemektedir. Hava limanıyla ilgili bilgi ve istatistiklere ulaşılabilen kapsamlı bir internet sitesi vardır. Burada uçuş bilgilerine ve Cengiz Topel Havaalanı‘nın kısa tarihine erişmek mümkündür.

Cengiz Topel Havaalanı İletişim Bilgileri
Adres; D-100 Karayolu üzeri 13Km Kartepe / Kocaeli

Cengiz Topel Havaalanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Cengiz Topel Havaalanı firmasında kariyer yapabilirsiniz. Cengiz Topel Havaalanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bekir altun dedi ki:

    Sabiha Gökçen de şöför olarak çalıştım apronda uygun görürseniz sizin le çalışmak isterim sapanca da hikamet etmekteyim

BİR YORUM YAZ