Cengiz Holding İş Başvurusu

1980 yılında kurulmuş olan firma inşaat, madencilik ve enerji dışında turizm sektöründe de hizmet vermektedir. Şirket tüm ülke çapında aldığı ihaleler aracılığı ile kara yolları, köprüler, tüneller, barajlar, limanlar, demir yolları, metro, hava limanları, boru hatları, enerji santralleri ve sanayi tesisleri inşa etmektedir. Kamu’ya verdiği hizmetler haricinde turistlik tesisler, konut inşaatları da gerçekleştirmektedir. 3,65 milyar dolar tutarında projeye imza atmışlardır. Hala sürmekte olan 10 milyar doların üzerinde projeleri mevcuttur. İstanbul’a yapılacak olan yeni hava alanının ‘’yap, işlet, devret’’ projesinin ortaklarındandır.

1000 mw’nin üzerinde gücü yarı yarıya hidrolik ve doğal gaz olmak üzere iki santrallerinde üretir ve ülkeye enerji kazancı konusunda katkıda bulunurlar. Yatırım yaptığı bölgelerde büyük ekonomi gelişme ve istihdama kaynak sağlarlar. Ülke içerisindeki elektrik dağıtımı konusunda da lideri durumundadırlar. Cengiz Holding Türkiye’de enerji üretimine daha fazla katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Madencilik alanında da yatırımlar yapmaktadır. 2004 yılında yapılan ihaleler sayesinde ETİ Bakır ve ETİ Alüminyum kuruluşlarını satın almıştır.

Şu zamana kadar tamamladığı ve sürdürdüğü projeler incelendiği taktirde Türkiye’deki ilk 5 inşaat şirketinden biridir. Cengiz Holding en son teknoloji ve mühendislikle çalışmalarını sürdürmektedir. AR-GE çalışmalarına oldukça büyük bütçeler ayırmaktadırlar. Çevre güvenliği ve doğayı korumayla ilgili projeler de yürütürler. Şantiyelerinde işçi güvenliğini üst düzeyde tutmaya çabalarlar.

Havacılık, turizm ve sigortacılık konusunda da uzmanlaşmış olan şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını Mehmet Cengiz yürütmektedir.

Cengiz Holding İletişim Bilgileri
Adres; Altunizade Kısıklı Cad. No: 37 34662 Üsküdar, İstanbul

Cengiz Holding Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Cengiz Holding’de kariyer yapabilirsiniz. Cengiz Holding insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ