Cengiz Abazoğlu İş Başvurusu

1969 yılında doğan modacı ailesi de kumaş işindedir. Babası Sultanhamam’da ünlü bir kumaş tüccarıdır. Modayla tanışması ufak yaşlarda böyle başlar. Çok geçmeden kendini bu sektöre adamaya karar verir ve liseden sonra eğitimine devam etmez. Merkezi Bürüksel’de olan bir firmada yardımcı stilistlik yapmaya başlar. Daha sonra burada tasarımcı olur. 1988 senesinde yaptığı ilk defilesi sonrasında belli bir üne kavuşur. Kısa sürede kişisel dikimlerini yapma olanağını yaratır ve çok geçmeden ismini sektörde duyurmaya başlar. 2004 senesinde ‘’Black is Black’’ adlı defilesinde Tuğçe Kazaz baş manken olarak podyuma çıkar. 2006 senesine kadar yalnızca kişiye özel ısmarlama işler yapmaya devam eder. 2006 yılından sonra Nişantaşın’da kendi atölyesini kurarak hazır giyim sektörüne atılmıştır. 2009’dan bu yana önde gelen moda haftalarının kreasyonlarını sergilemektedir.

Cengiz Abazoğlu ünlülere ve cemiyetin tanınmış isimlerine düğünleri için diktiği gelinliklerle de bilinmektedir. Hayatlarını birleştiren bir çok tanınmış isim modacının tasarımlarını bir statü göstergesi olarak taşımışlardır. Cengiz Abazoğlu dünya çapında tanınmaktadır. Yaptığı bir çok tasarımla uluslar arası akımları ülkemizde yorumlamış ve Türkiye modasına zaman zaman yön vermiştir. Diktiği elbiseleri giymek bir çok ünlü isimin imajına katkıda bulunmuştur. Birbirinden şöhretli sanatçılar modacının tasarımlarını taşımak için birbirleriyle yarışmaktadırlar.

Kişisel yaşamında antikaya olan merakıyla bilinmektedir. En çok giydirmek isteği kişinin dünyaca ünlü pop ikonu Madonna olduğunu dile getirmiştir.

Cengiz Abazoğlu İletişim Bilgileri
Adres; Maçka Cd. Aziziye Palas No: 24 Kat: 2, Teşvikiye, Şişli, İstanbul

Cengiz Abazoğlu Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Cengiz Abazoğlu firmasında kariyer yapabilirsiniz. Cengiz Abazoğlu insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Senay dedi ki:

    Neden cengizabazoglu is ilani. Yapamiyorum.

BİR YORUM YAZ