Çelebi Bandırma Limanı İş Başvurusu

Çok eski bir tarihe sahip olan Bandırma Limanı M.Ö. 8 ve 9. Yüzyıllar arasında Kapıdağ yarım adasındaki Kyzikos şehriyle aynı süreçte kurulduğu düşünülmektedir. Bir balıkçı köyü olan Bandırma, Kyzikos şehrinin limanı olarak kullanılıyordu ve o yıllardaki adı Güvenilir Liman anlamına gelen PANORMOS’du. 1952 yılında etüt ve projeleri tamamlanan modern limanın 1963 senesinde yapımına başlanmıştır. Liman belediye tarafından işletilirken 1969 yılı itibariyle bakanlar kurulunun aldığı karar doğrultusunda TCDD’ye devredilmiş ve 1972 yılında kılavuzluk hizmeti vermeye başlamıştır. Bandırma limanının işletme hakkı 2012 tarihi itibariyle Çelebi Holding A.Ş. ye devredilmiştir. Çelebi holdinge devredilen limanda yeniden yapılanma ve ekipman yenilenmesi yatırımları yapılmış ve yeni bir kurumsal kimlik oluşturulmuştur. Bandırma limanı bu sürecin ardından Liman Port of Bandırma markasıyla hizmet vermeye başlamıştır. Bandırma limanı, Ege bölgesine ve Güney Marmara’ya olan bağlantılarıyla özgün bir konuma sahiptir.

Marmara denizinin güney kıyısında bulunan Bandırma Limanı, Marmara bölgesinde yapılan dökme yük ihracatı ve ithalatının kapılarından bir tanesidir. Modern bir alt yapısı olan liman, karayolu ve demiryolu bağlantıları, geniş liman içi stoklama alanları sayesinde Türkiye dış ticaretinde dinamo olan Güney Marmara, Ege Bölgesi ve İç Anadolu bölgelerine en yüksek faydaları sağlayacak liman olarak görülmektedir. Bölgedeki en uzun rıhtıma sahip olan Bandırma Limanı, Ro-Ro gemileri, Genel Yük gemileri, Dökme Yük gemileri, konteynerlara liman hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetlerin yanı sıra otomotiv ihracat limanı olarak hizmet vermesi planlanan Bandırma Limanı, Türkiye’deki gelişme potansiyeli açısından en yüksek değerdeki limanları arasında yer almaktadır.

Çelebi Bandırma Limanı İletişim Bilgileri
Adres; Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Bandırma Limanı, 10200 Bandırma / BALIKESİR

Tel: (0266) 714 04 04
Faks: (0266) 714 03 03

E-posta:  info@portofbandirma.com.tr

Çelebi Bandırma Limanı Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çelebi Bandırma Limanı firmasında kariyer yapabilirsiniz. Çelebi Bandırma Limanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ