Celal Bayar Üniversitesi İş Başvurusu

Celal Bayar Üniversitesi İş Başvurusu

Celal Bayar Üniversitesi İnsan Kaynakları ve iş başvuru formuna ulaşmak için yazımızın sonunda bulunan linke tıklayınız. Yazımızda Firmanın iletişim bilgileri ve personel alımı hakkında genel bilgiler bulunmaktadır. İş başvurusu yapmak için linke tıklayarak iş başvuru formu doldurabilirsiniz.

11 Temmuz 1992 yılında Manisa’da kurulmuştur. İsmini Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemalin silah arkadaşı olan Celal Bayar’dan almıştır. Öğrencilerinini büyük çoğunluğu İzmir ve çevresindendir. Kampüsü Gediz Nehri ve Spil Dağının yakınında Muradiye ilçesindedir. Kampüs doğayla iç içedir. Eğitim bilimleri fakültesi Demirci ilçesindedir. Öğrencilerin büyük çoğunluğu yakın çevre illerinden olduğu için devamsızlık denetimi diğer üniversitele göre daha azdır. Son yıllarda her ne kadar bu konuda disiplin artırılmaya çalışılsa da bu durum çoğu fakültede böyledir.

Celal Bayar Üniversitesi bünyesinde bir Tıp Fakültesi de barındırır. Bunun dışında Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Fen edebiyat Fakültesi vardır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bölgedeki diğer okullara göre daha fazla tercih edilmektedir. Türkiye’de tek tütün eksperliği yüksek okulu da Bu üniversitededir. Son yıllarda yapılan ek binalar ve yenileme çalışmaları sayesinde oldukça modern bir yüzü olduğu söylenebilir. Okul hızla gelişmeye devam etmektedir.

İzmirli öğrencilerin sıklığı dolayısıyla Salihli, İzmir Manisa yolunda sıkça otostopçu öğrencilere rastlanır. İzmirli öğrencilerin kimisi burada okumasına rağmen Manisa’da yaşamayı tercih etmez. İzmir’den Manisa’ya okula gidip gelen öğrenci sayısı oldukça fazladır.

31 ekim 2014’den bu yana okulun mevcut rektörü Profesör Doktor Ahmet Kemal Çelebidir. 2013 senesinde logosu değişen Celal Bayar Üniversitesi, her ne kadar tanıtımında yenilikçi düşüncenin adresi olarak nitelense de, TÜBİTAK’ın yaptığı en yenilikçi üniversiteler listesinden ilk 50’ye girememiştir.

Celal Bayar Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Muradiye Kampüsü 45140 – Yunusemre – MANİSA

Celal Bayar Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite iş ilanları hakkında bilgiye, Üniversite insan kaynakları departmanı üzerinden ulaşabilirsiniz. Celal Bayar Üniversitesi resmi web sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ