Çates İş Başvurusu

Günümüz tarihinde Türkiye’nin 2.termik santrali unvanına sahip olan Çates, kökleri kurtuluş savaşına kadar dayanan bir tarihe sahip. Kurtuluş savaşının sonuca ermesiyle birlikte Türkiye’nin gerek enerji ihtiyaçlarını karşılamak suretiyle faaliyete geçen yetkililer 1938 senesinde Çatalağzı Termik Santralini kurarak bu alanda Türkiye’ye daha faydalı hizmetler sunmak için harekete geçmiştir. Yıllarca süren ve günümüze kadar halen devam eden bu muazzam proje sayesinde ülke birçok rekabetçi kuruluş doğurmuş ve örnek alınan proje sayesinde günümüzde ülkenin fazlasıyla enerjiye sahip olmasını sağlamıştır. Zonguldak iline yaklaşık 17 km mesafe uzaklıkta olan santral kömür tozlarından elde edilen bir proje ile gün yüzüne çıkmış olup günümüzde Türkiye’nin en büyük 2. Termik santrali olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

1940 yıllarında İngiliz devi bir marka ile anlaşmaya varan santral yönetimi projelerini canlandırmış, ancak ikinci dünya savaşının başlamasından ötürü santral inşaatı gecikmeli olarak devam etmiş ve English Electric firmasına ihale edilerek çalışmalar aksatılmıştır. Akabinde tekrar değerlendirerek 1946 senesinde yapımına tekrar başlanılan santral günümüzde dev bir yapıya sahip olarak işlevselliğine geri dönmüştür. Enerji alanına dayalı olarak verilen hizmetler neticesinde yüksek kalite potansiyeli ele geçiren santral, akabinde git gide büyüyerek daha fazla enerji kapasitesine sahip olarak ülkeye yüksek miktarda enerji sağlayan ilk 3 santralden biri olarak hizmetlerine devam etmekte. Birçok kişinin istihdam gördüğü santral ülke ekonomisini hem enerji hem de istihdam alanında oldukça yukarıya taşımıştır.

Çates İletişim Bilgileri
Adres; Çatalağzı termik santralı Işıkveren mevkii Zonguldak

Çates Kariyer Olanakları
Çates bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için kurumun insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Çates insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ