Castrol İş Başvurusu

Castrol 1899 yılında İngiltere’de kurulan, dünya genelindeki 13 ar-ge merkezlerinde geliştirdiği teknolojisiyle her türlü kişisel, endüstriyel ve ticari uygulamaya uygun olarak müşterilerine ileri yağlama ürünleri, gres ve buna benzer ürünler sunan dünya lideri motor ve madeni yağ üreticisidir. 2000 yılından beri BP şirketler grubu bünyesinde bulunan Castrol’ün ana yönetim merkezi Birleşik Krallıkta bulunur. Şirketin 7000’in üzerinde çalışanı ve 40 ülkede doğrudan faaliyet gösteren bir ürün ve üretim ağı vardır. Bununla birlikte Castrol, pazarda distribütör ve pazarlama gibi faaliyetlerde de bulunmaktadır. 100’ü aşkın ülkede distribütörleri ve acenteleri sayesinde ürünlerini doğrudan pazarlamaktadır.

Castrol şirketin kurucusu Charles Wakefield tarafından gelen gelenekle müşterileriyle birlikte büyümekte, onların deneyimlerini ve isteklerini dikkate alarak her geçen gün kendisini geliştirmektedir. Şirketin tarihine bakacak olursak, şirket ilk etapta tren ve ağır makinaların yağ gereksinimlerini sağlamak için kurulmuş, daha sonra otomobiller ve uçaklar için yüksek performanslı ve dayanıklı motor yağları üretmiş , hatta bu sayede hint yağı bitkisinden elde edilen Hint yağının da ürünlerinin performansını arttırdığını görüp bu yeni ürüne “castrol” adını vermişlerdir. Şirket marka bilinilirliğini arttırmak ve farkındalık yaratmak için havacılık ve otomobil etkinlikleri ve yarışlarına sponsor olmaya başladıktan sonra 1966 yılında Burmah Oil Company tarafından satın alınmış, bir yıl sonra dünyanın en büyük uzun mesafe yolcu gemisinde ürünleri kullanılmaya başlamış ve denizlere inmiştir. Şirket, 2000 yılında ise BP grubu bünyesine katılmıştır. 2012 yılında Nasa’nın Mars’a yaptığı başarılı uzay yolculuğunda Castrol ürünleri kilit bir rol oynamıştır.

İşletme motor sporları konusunda büyük bir tutkuya sahip olmakla birlikte,geniş bir yelpaze de sponsorluk faaliyetlerine devam etmektedir. Tüm bunların ışığında Castrol’ün yağdan daha fazlasını olduğunu söylemeye gerek var mı ?

Castrol İletişim Bilgileri
Adres; Değirmen Yolu Cad. No:28 K:3 Asia OfisPark İçerenköy / Ataşehir – İSTANBUL

Merkez Ofis Tel.
+90 216 571 2000

 

Castrol Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Castrol firmasında kariyer yapabilirsiniz. Castrol insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ