Çarşamba Havalimanı İş Başvurusu

1958 yılında Samsun/Çarşamba’da hava yolu trafiğine açılan Çarşamba Havalimanı günümüzde restore edilmesiyle Avrupa standartlarına uygun bir modern mimari yapıya kavuşmuştur. 162 metre denizden yüksel konumda olması ve şehre 4 kilometrelik bir mesafede yer alması vatandaşların daha rahat ulaşım sağlayabilmesini amaçlamıştır. Kurulduğu tarihten 1999 senesine kadar aralıksız uçuş ve benzeri faaliyetler için hizmetlerini sürdüren havaalanı zamanla gelişen uçak teknolojisi ve yetersiz pist alanından ötürü yenilenme çabasında bir hazırlık yaparak harekete geçmiştir. Yolcu sayısının fazlalaşması ve akabinde ticaretinde yoğun bir hal almasıyla birlikte yeni yolcu uçakları ve yük uçakları için gerekli pist ihtiyacını karşılayabilmek adına şehirden 25 km uzaklıktaki 3.940.000 metrekarelik yeni arazi üzerine inşa temellerini atmıştır.

1996 yılında inşaatına başlanılan yeni havalimanı modern mimari yapısı ve iç teknoloji donanımı ile Avrupa’da yer alan birçok havalimanı ile aynı kalite statüsünde yer almış ve oldukça gelişmiş bir havalimanı tipine sahip olmuştur. Günümüzde dünya üzerinde her türlü uçağın ister yağmurlu, karlı veya güneşli havalarda, hava durumu şartları ne olursa olsun geliştirilmiş teknoloji sayesinde uçaklar rahatça inip ve aynı zaman’da kalkış yapabilmektedir. 11.02.1999 senesinde tarifeli iç ve dış hatlar olarak hava trafiğine açılan havalimanı 24 saat boyunca hizmet vermekte. Birçok kişinin de istihdam gördüğü dev havalimanı, aynı zaman’da ülke ekonomisine de oldukça destek veren bir unvana sahip.

Çarşamba Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres; 55506 Çınarlık Belediyesi Çarşamba Samsun

Çarşamba Havalimanı Kariyer Olanakları
Havaalanı insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Çarşamba Havalimanında kariyer yapabilirsiniz. Çarşamba Havalimanı insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ