Çandarlı Limanı İş Başvurusu

Çandarlı Limanı Türkiye’nin denizcilik sektörü alanına dayalı en büyük yatırımı olarak bilinmektedir. 2013 yılında tamamlanan ilk etap çalışmasının ardından faaliyetlerine başlayan Çandarlı Limanı, dünyanın en büyük 10 konteynır limanı arasında boy göstermektedir. İnşaat alanında ihtiyaç duyulan istihdamla birçok kişiye iş imkânı sağlayan limanda, günümüzde tamamlanan inşaatla başlatılan faaliyet üzerine de birçok personel şuanda istihdam görmektedir. Aynı zaman’da ham madde ve mamul madde ile ilgili de katma-değer olanakları da sunan Çandarlı Limanı, ülkenin en büyük liman değerine hâkim bir yapıya sahiptir. Çandarlı limanı faaliyete geçmeden evvel ülke’de ki konteynır kapasitesi sadece 6 milyon TEU değerindeydi, fakat Çandarlı sadece başlı başına toplam’da 12 milyon TEU değerinde olarak inşa edilmiştir.

Kurulduğu günden bu yana büyük bir özveri içerisinde yönetilen liman Kıbrıs Rum kesimi ve Yunanistan gibi Doğu Akdeniz alanlarına transit bir liman görevi sağlayacak. Ana yük binasının tamamlanmasıyla birlikte 200 bin tonluk yük gemilerinin bile yanaşabildiği ve bu doğrultuda imkânlar sağlandığı liman içerisinde 100’den fazla geminin liman içerisinde durabileceği yapılandırıldı. Böylelikle daha fazla gemiye ev sahipliği yapan liman bünyesi Türkiye’nin en büyük TEU limanı olarak tarihe geçmiş ve büyük başarılara imza atmıştır. Günümüzde yaklaşık 15.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan Çandarlı Limanı, aynı zaman’da ülke ekonomisine destek sağlayan dev liman kuruluşlarından biri olarak faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir.

Çandarlı Limanı İletişim Bilgileri
Adres; Çandarlı Limanı İzmir


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mustafa bindal dedi ki:

    Selam ben aşçı başı son 4 yıl furtrans ta çalıştım tanker ve tüm kagitlarim hazır uygun gorulgunude hemen çıka bilirim ben şuan gaziantepte ikametgah etmekteyim gereğinin yapılmasını arz ederim

BİR YORUM YAZ