Brisa İş Başvurusu

Brisa, sabancı holdinge ait şirketlerden bir tanesidir. % 100 türk sermayeli olan Brisa Lassa firmasının alt kuruluşudur aynı zamanda. Ticaret hayatına 1974 yılında başlamıştır ancak üretimlerini 1988 yılına kadar Lassa firmasının altında yapmıştır. Bu süre zarfında bayilikler vermeye başlamış 60 ilde 186 firmayla bayi olarak anlaşmıştır. 1988 yılından itibaren Sabancı holding Lassa firmasını Bridgestone firmasıyla birleştirince Lassa nın adı değişti Brisa Bridgestone Corporotion A.Ş Şirketi oldu.

Yabancı ortaklarla beraber büyümeye giden şirket yeni fabrikanın temellerinin 1989 yılında attı fabrika 1990 yılında tamamlandı ve 196.000 metre kare büyüyen fabrika üretim cihazlarını da değiştirerek son model alet ve fabrikasıyla üretime yeni fabrikasında devam etmiştir. Bu arada bayilikler değişmeye yeni bayilikler Bridgestone adı altında verilmeye başlandı. Yeni fabrika ile yeni aletler sayesinde radyal lastikler üretilmeye başlandı.

1997 yılında yapılan çalışmalar ve projeler sonucunda fabrikayı daha da büyütme kararı alan şirket yöneticileri fabrika kapalı alanını 260.000 metrekare büyüklüğüne aldılar. Yapılan bu çalışmalar sonucunda Brisa artık Türkiye’nin birinci lastik üreten firması olurken aynı zaman da dünyada da 7.ci sırada olmayı başardı. Aynı zaman da birçok ilklere imza attı ilk seri lastik üretimi, ilk lastik yol yardım hizmetleri, ülkemizde ilk 4*4 lastik üretimi, ilk asfalt rally lastiği, ilk toprak rally lastiği vb. hizmetleri Türkiye’ ye getirmiştir.

Brisa İletişim Bilgileri
Adres; Alikahya Fatih Mah. Sanayi Caddesi No:98 41310 İzmit KOCAELİ

Brisa Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Brisa firmasında kariyer yapabilirsiniz. Brisa insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ