Bozok Üniversitesi İş Başvurusu

Bozok üniversitesi 1 Mart 2006 tarihinde 5467 sayılı yasayla Yozgat’ta açılmış bir üniversitedir. 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde 7500 tane öğrenci sayısı bulunan Bozok Üniversitesi’nin son öğrenci sayısı daha açıklanmamıştır. Bozok üniversitesi Kafkasya üniversiteler birliği üyesidir. Erciyes Üniversitesi’nin Yozgat çevresindeki yerleşkesinin ayrılarak yeni bir üniversite açılması ile meydana gelmiştir. Rektörü ise Prof. Dr Salih Karacabey’dir. Salih Karacabey hadis üzerine yüksek lisans ve doktorasını yapıp bu görevi yapmaya hak kazanmıştır. Üniversitenin merkezi kampüsü haricinde şehir içerisinde rektörlük binası öğrenci işleri sağlık,kültür gibi birimler bulunmaktadır.

Bozok üniversitesinin kampüsü’nün ismi Erdoğan Akdağ kampüsüdür. Kampüs içerisinde yeni adet fakülte binası bir enstitüler binası bir laboratuar odası, misafirhane, iki spor salonu, Kredi ve Yurtlar kurumuna bağlı bir erkek yurdu ve 1000 kişilik karışık bir yurt bulunmaktadır.

Bozok Üniversitesi’nde eğitim fakültesi, Fen-Edebiyat fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat fakültesi, İletişim fakültesi, Mühendislik-Mimarlık fakültesi, Tıp fakültesi, Tarım ve doğa bilimleri fakültesi, Turizm fakültesi, Fen bilimleri Enstitüsü, Sağlık bilimleri enstitüsü, Sosyal bilimler enstitüsü, Beden eğitimi ve spor yüksekokulu, Sağlık yüksek okulu, Turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksek okulu, Hayvansal Üretim yüksekokulu bulunmaktadır.

Eğitim düzeyi olanakları ve koşulları ile kendinden çokça bahsettiren Bozok Üniversitesi’nin yeni bir üniversite olmasından dolayı gelişimi halen devam etmekte ve buna göre çalışmalar yapılmaktadır.

Bozok Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Medrese Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:118 66200 Yozgat

 

  • Telefon0(354)217 89 91
  • Faks0(354) 212 11 93
  • E-Postagenel.sekreterlik@bozok.edu.tr

 

Bozok Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Bozok Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Bozok Üniversitesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ