Borsa İstanbul İş Başvurusu

Türkiye’de borsa alanından atılan ilk adım 26 Aralık 1985 yılında olmuştur. Menkul kıymetlerde güven ve süreklilik sağlamak amacıyla kurulan borsa 3 ocak 1986 günü işlem yapmaya başlamıştır. Borsa İstanbul ise resmi gazetede yayınlanan 6362 sayılı sermaye piyasası kanununa göre 30 Aralık 2012 tarihinde kurulmuştur. Sermaye piyasasında borsayı tek bir merkezde toplayan Borsa İstanbul esas sözleşmesinin ilgili bakan tarafından imzalanmasıyla 3 Nisan 2013 tarihinde tescil edilerek faaliyet göstermeye başlamıştır. Borsa İstanbul’un kuruluş amacı ve göstermiş olduğu faaliyet içeriği şöyledir; kanun hükümleri ve gerekli mevzuatlarca sermaye piyasasında değerli olan, taşlar, madenler, belgelerin kolay ve güvenli olarak serbest piyasa rekabeti çerçevesinde alınıp satılması için uygun ortamı oluşturmaktır.

Yatırımcıların pay piyasalarında işlem gerçekleştirebilmeleri için Borsa İstanbul’dan üyelik belgesi almaları gerekmektedir. Yatırımcılar, bizzat alım ve satım yapamazlar. İşlem gerçekleştirmek isteyenler borsa üyelerine talimat vererek yapabilirler.

Borsa İstanbul; borsa ile ilgilenen herkese yılın belli dönemlerinde eğitimler vererek yanlış yapma risklerini ortadan kaldırmaktadır. Eğitime verdiği bir diğer destek ise İMKB isminde Türkiye genelinde açtığı okullardır. Ayrıca Borsa İstanbul yerleşkesinde 400 üzerinde sanat eseri bulunmaktadır.

Borsa İstanbul İletişim Bilgileri
Adres; Borsa İstanbul A.Ş., Reşitpaşa Mahallesi, Tuncay Artun Caddesi, Emirgan, Sarıyer İstanbul

Tel: 0212 298 21 00

E-posta: borsaistanbul@hs03.kep.tr

Borsa İstanbul Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Borsa İstanbul firmasında kariyer yapabilirsiniz. Borsa İstanbul insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ