Bor Şeker Fabrikası İş Başvurusu

Bor şeker fabrikası 1983 yılında Niğde’nin Bor ilçesi merkez olmak üzere; Aksaray, Eskil, Yeşil ova, Sultanhanı bölgelerinde kurulmuş ve bütün Türkiye ve yurt dışının şeker ihtiyacını karşılamaktadır.

Fabrikada 776 işçi çalışmaktadır. 17 bin pancar üreticisinden ürün temin edilmektedir. Günde ortalama 50 bin ton şeker üretimi yapılmaktadır. Fabrikada toptan satışta 1 kilo şekerin maliyeti 1.25 TL olarak belirlenmiştir.

Bor şeker fabrikası devlet eliyle oluşturulan ucuz ve kaliteli şeker üretimi yapan bir firmadır. Türkiye Şeker İşletmelerinde kayıtlı bulunan fabrika Niğde halkı için önemli bir gelir kapısıdır. Hem çiftçiler ürünlerini kolayca devlet garantisinde satmaktadır. Hem de çalışan personel devlet bünyesinde çalışma göstererek bütün sosyal haklarını kullanabilmektedir. Son dönemlerde basına yansıyan haberler neticesinde Bor şeker fabrikasının özelleştirileceği yönündeki tartışmalar ayyuka çıkmış ve insanların sert tepkileri ile karşılaşılmıştır.

Fabrikanın özelleştirilmesi durumunda bütün çalışanlar özel sektör kapsamında görülerek verilmiş hakları ellerinden alınacaktır. Ayrıca özelleştirmede Bor şeker fabrikasını alan şirket kendi ekibini ve kendi ülkesinden sağlayacağı hammaddeyi getireceği düşünürse bu şehir halkı için son derece olumsu bir durum oluşturacaktır. Onlarca insanın işsiz kalması anlamına gelen bu durumun yanı sıra, serbest piyasa ekonomisine girecek olan fabrika şeker fiyatlarında yükselme gösterecektir. Hem halk bazında hem de işçiler açısından son derece önemli bir konu olan özelleştirme işine son dönemde gündemde değildir. Fakat ne zaman ne olacağı da bilinmez.

Bor Şeker Fabrikası İletişim Bilgileri
Adres; Bor Şeker Fabrikası, Bor, Niğde

Bor Şeker Fabrikası Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Bor Şeker Fabrikasında kariyer yapabilirsiniz. Bor Şeker Fabrikası insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Gökhan dedi ki:

    Slm şeker fabrikasına isci lazimza

  2. Derya karaca dedi ki:

    Is sizin is arıyorum bu kurumda bayan elaman varmı bilmiyorum ama temizlik cayci dikis ten ve çevre düzenlemesinden anlarım bor seker fabrikasında çalışmak benim en büyük hayalim insallah

  3. orhan akbay dedi ki:

    isitma-sogutma-yangin-elektrik kaynagi-sihhi tesisat-aritma-hdpe mekanik oda bakim ve onarim islerinde 10 yillik tecrubem vardir…lise mezunuyum..

BİR YORUM YAZ