Bim İş Başvurusu

Öncelikli olarak sizlere Bim Marketler hakkında bilgi verelim. Haberimizin alt kısmında Bim iş ilanları sayfasının linki bulunmaktadır.

Bim Hakkında Genel Bilgiler
Ülkemizde ilk Bim Market 1995 senesinde açılmıştır. Tam olarak ismi Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. olarak bilinen bu marketlerin felsefesi tüketicilerine yüksek kalitede ürünler vermek ve bu ürünleri de en uygun fiyatlardan müşteriye sunmaktır.

Ülkemizde HardDiscount modeli olarak bilinen, yüksek indirim modelini uygulayan ilk mağaza Bim olmuştur. Bim Marketlerde satışa sunulan yaklaşık 600 farklı ürün müşterilerini beklemektedir. Bunların dışında yine özel markalara sahip ürünler, çeşitli günlerde fırsat ürünü olarak uygun fiyatlardan tüketiciye sunulmaktadır. Bim Marketler her geçen gün portföyünde bulunan çeşidi daha fazla artırarak, müşterilerine çok daha fazla çeşit ürün sunmayı hedeflemiştir.

Bim Marketler Zinciri her yıl mağaza sayılarını arttırmaktadır. 2013 yılı sonunda toplamda 4.000 adet mağazaya ulaşılmıştır. Sadece 2013 yılında 345 yeni mağaza çeşitli bölgelerde tüketicilerin hizmetine açılmıştır. Etkin maliyet yönetimi politikası ile gelişimini her geçen gün sürdürmekte olan Bim, müşteri memnuniyeti ve kalite anlayışı ilkelerinden asla vazgeçmeyerek günümüzde yer alan en büyük perakende satış mağazalarından bir tanesi haline gelmiştir.

Bim vizyon olarak uluslararası bir şirket olmayı hedeflemiştir. Sadece Türkiye’de değil yabancı ülkelerde de faaliyetlerini sürdürmek isteyen Bim, çalışmalarına son hızla devam ettirmektedir. Fas’ta toplam 164 Bim mağazası bulunmaktadır vr bu sayının 74 tanesi 2013 yılında açılmıştır. Son yıllarda çok hızlı bir şekilde büyüme kaydetmiştir. Yine 2013 yılında ikinci yurtdışı projesi hayata geçmiş ve Mısır’da ilk Bim Mağazası açılmıştır. Kısa süre içinde bu sayı 35’e çıkmıştır.

Bim Marketlerin tarihçesine göz atacak olursak yıl yıl neler yapmış aşağıda inceleyebilirsiniz.
1995 yılında Bim Marketler 21 mağaza ile hizmetlerini başlattı
1997 yılında ülkemizin ilk özel marka ürünü Dost Süt satışa sunuldu ve yine aynı yıl içerisinde 100. Bim mağazası açıldı.
2001 yılında yaşanan krize rağmen Bim, 87 mağaza daha açarak krizi fırsata çevirdi.
2002 yılında kredi kartlarına satışlar yapılmaya başlandı.
2003 yılında yapılan net satışlarıN değeri 1 milyar TL’yi aştı.
2004 yılında Bim 1000. mağazasına ulaştı.
2005 yılında Bim hisselerinin yüzde 44.12’si halka açıldı.
2008 yılında 1551 yeni mağaza açtı ve toplam mağaza sayısı 2285’e yükseldi. Yine bu yıl içerisinde ciroda yüzde 42’lik bir büyüme gerçekleşti.
2009 yılında Bim Fas’ta ilk mağazasını açtı.
2010 yılında 6 milyon 574 bin TL ciro ile sektörde lider konuma ulaştı.
2011 yılında 8 milyar TL’yi geçen cirosuyla BİM, kendi sektöründe zirveye yerleşti.
2012 yılında BİMcell hizmetee açıldı.
2013 yılında Mısır’da Bim mağazaları hizmete başladı.

Bim İletişim Bilgileri
Bim Adres; Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 İstanbul

Bim iş başvurusu nasıl yapılır?
Öncelikle yaşamış olduğunuz bölgede bulunan Bim Marketlerden konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Ya da internet üzerinden sizlere verdiğimiz link doğrultusunda “Bim İnsan Kaynakları” sayfasında bulunan açık pozisyonları inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Bim Mağazalarına kariyer.net, secretcv ve yenibiriş.com gibi siteler üzerinden de iş başvurusu yapabilirsiniz. Bim genel iş başvurusu, reyon elemanı alımı, kasiyer alımı, eğitim yöneticisi, sevkiyat şoförü alımı, taşıma personeli, satış elemanı gibi pozisyonlara devamlı olarak personel ve işçi alımı yapmakta olan bir şirkettir.

Bim Personel Maaşları ve Ücretleri
Bu ücretler 2013 yılında geçerli olan ücretlerdir. En doğru bilgiyi BİM insan kaynaklarından öğrenebilirsiniz. Ya da Bim’de çalışan arkadaşlar en güncel fiyatları yorum aracılığıyla alt kısımdan bildirebilirler. Bim personelleri prim hariç 1000 TL, mağaza sorumlu yardımcısı 1400TL, mağaza sorumlusu da 1700 TL civarında maaş almaktadır. Kaynak Ekşisözlük’tür.

Bim Çalışma Saatleri
Çalışma saatleri çizelge ile belirlenmektedir. Normalde 7 saat olan çalışma saati uzayabilmektedir. Bu konu hakkında en doğru bilgi Bim insan kaynaklarından alınabilir. Konu hakkında bilgisi olan Bim personelllerinin yorumlarını alt kısımda inceleyebilirsiniz.

Bim insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. gül dedi ki:

  slm kasiyerlik kursu aldım 5 ay sizinle calışmak isterim g.antep merkezden

 2. mehmet dedi ki:

  selam 3 yıldır marketlerde calılmaktayım sızıonle çalısmaktan unujr duyarım

 3. Adem Türker ÖREN dedi ki:

  12 mağaza satış sorumluluğu yaptım, iş ihtiyacım var. Siz Bim mağazasında 10 yıldır müşteriniz olaraktan sizinle çalışmaktan onur duyarım. HATAY KIRIKHAN dan Adem.

 4. dursun torlaklı dedi ki:

  Selam, 20 yıldır süper marketlerde çalişmaktayım. Bim mağazalarında çalışmak isterim. Zonguldak Çaycuma ilçesinde ikamet etmekteyim.

BİR YORUM YAZ