Bilecik Devlet Hastanesi İş Başvurusu

Bilecik Devlet Hastanesinin kuruluşu 1930 yılında gerçekleşmiştir. İlk olarak ‘Memleket Hastanesi’ ismiyle kurulan hastane, kurulduğu zaman yalnızca 15 yataktan oluşan ve özel iradeye bağlı olan bir hastane iken Sağlık Bakanlığı’na devredildiğinde, şimdiki binasına 50 yatakla beraber 1957 yılında geçiş yaparak hastane koşullarını genişletmiştir. 1957 yılından itibaren gelişim göstererek ihtiyaçlar ve artan nüfus nedenleriyle şuan yatak kapasitesi 100’e ulaşmıştır. Bilecik Devlet Hastanesinde kadrolu eleman sayısı 294, sözleşmeli eleman sayısı ise 135’tir. 53 tane uzman hekim ile beraber çalışan hastanenin toplam personel sayısı ise 482’dir.

Dâhili birimler ve cerrahi bilimleri ile birlikte oldukça geniş bir bölüm yelpazesine sahip olan Bilecik Devlet Hastanesi, acil servis, hastane, eczane, kemoterapi ünitesi, fizik tedavi ve radyoloji gibi tıbbi birimlere de sahiptir. Ayrıca idari birimleriyle de oldukça profesyonel personelleri bünyesinde barındıran Bilecik Devlet Hastanesi, birçok hastanın ve hastalığın çözümü olmayı başarmıştır. Ayrıca hastalar başhekim yardımcısına bazı belgelerle yapacakları başvurular ile hastanenin belirlediği 31 hizmetten yararlanabilmektedir. Personellerin tamamı iyi üniversitelerden mezundur ve güler yüzlü hizmet vererek hastaların hastane fobilerini yenmek için çalışmaktadır.
Online olarak internet üzerinden, telefonla ya da hastanenin ilgili birimlerine başvuruda bulunarak randevu sisteminden yararlanılabilir. Engelli, hamile ve 65 yaş üstü öncelikleri Bilecik Devlet Hastanesi’nin önem verdiği önceliklerdir ve randevularında bu öncelikleri esas alırlar.

Bilecik Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Ertuğrulgazi Mah. Tarlabaşı Sk. No: 36 Bilecik

Telefon

+90 228 202 3356
+90 228 202 3357
+90 228 202 3358
+90 228 202 3359

E-Posta

bilecikdhs2@saglik.gov.tr

Bilecik Devlet Hastanesi Kariyer Olanakları
Bilecik Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Bilecik Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ