BDH İş Başvurusu

Bdh, Sultan Abdülaziz’in padişah olması ile tasarlanan Islah Hareketleri kapsamında dönemin Bursa Valisi Ahmet Vefik Paşa tarafından 1862 yılında inşaatına başlanmıştır. 1868 yılında inşaat bitmiştir. Ahmet Vefik Paşa’nın ikinci Bursa Valiliği sırasında hastane 60 yatak kapasiteli haline gelmiştir. 1904 yılında bahçe genişletilmiş ve yeni ek binalar ana binaya eklenmiştir. Birinci Dünya Savaşı sırasında işlevini iyice yitirmiştir. 1922 yılında bir tamir ve bakım işlemi uygulanmıştır. 1926 yılında yatak kapasitesi 150’ye çıkarılmıştır. 1952 yılında büyük bir yardımlaşma örneği ile hastane açılmış, Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na bağlı olarak hizmete başlamıştır.

Hastane; hastalarına modern tıbbın olanaklarını kullanarak, hızlı teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulayarak hizmet vermeye çalışmakta ve bunu yaparken de insan haklarına saygılı, güler yülü bir yaklaşımda bulunarak çalışan ve hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı misyon edinmiştir.
Bdh kalite kültürünü tüm uygulamalarda yaşama geçiren, hasta haklarına saygının esas olduğu, hastane hizmetlerinde ileri tıp anlayışında olan, teknolojik ve idari uygulamaların uluslararası düzeyde olduğu, güvenilir, kaliteli ve tercih sebebi, referans bir hastane olmayı vizyon olarak kabul etmektedir.

Hastanenin kalite değerleri arasında; sağlıkta kalite, standartlara uygunluk, sürekli iyileştirmelerin yapıldığı, hastaların memnuniyetlerinin üst düzeyde olduğu, fiziki ve sosyal çevre açısında üst düzeyde olan, tedarikçilerle uyumlu bir şekilde çalışan, mevcut kaynakları yerinde ve tam kullanan bir hastane bulunmaktadır.

Bursa Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Alaaddin Mh. Hasta Yurdu Caddesi, No: 31, Osmangazi, Bursa

BDH Kariyer Olanakları
Bursa Devlet Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Bursa Devlet Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ