BDDK İş Başvurusu

Bddk açılım olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu olarak geçmektedir. Kurum 31 Ağustos 2000 tarihinde kurulmuştur. Kurumun amacı, Türkiye’de tasarruf sahiplerinin haklarını korumak ve kollamak, bankalar ve özel finans kurumlarının sağlıklı bir şekilde işlerliğini sağlamak, uzun vadeli ve istikrara katkıda bulunmaktır. Kurum özerk bir kurum olarak geçmektedir. BDDK 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve mevzuatla kendisine verilen denetleme ve düzenleme ile ilgili görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında yerine getirmektedir.

Bddk karar organı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruludur. Kurulda bir başkan, bir ikinci başkan bulunmaktadır. Diğer personeller ile birlikte kurulda toplam 7 üye bulunmaktadır. Kurumun şu anki başkanı Mehmet Ali Ekben’dir. Hiçbir makam ya da yetkili kurumun kararlarına etki edemez.

Kurumun sitesinde aklınıza takılan her konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Hem kurum hakkında olan bilgiler hem sunum ve konuşmalar, mevzuat ve istatistikler konusunda tüm detayları sitede görebilirsiniz. Sitede güncel duyurular, temel bankacılık verilerinin yanı sıra; Bankacılık Kanunu, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu, Düzenleme Taslakları, Kamu Hizmetleri Sunumu, Düzenleme Taslakları, Finansal Tabana Yayılma Stratejisi ve Eylem Planları, Kredi Kartı Bilgileri, Kamu Hizmetleri Sunumu, Basın Açıklamaları ve sık sorulan sorular kısmı bulunmaktadır. Ayrıca herhangi bir sorununuz durumunda e-şikayet formunu doldurabilirsiniz. Bankacılık ile ilgili ürün ve hizmetlerin yanı sıra ücret detaylarını da öğrenebilirsiniz.

BDDK İletişim Bilgileri
Adres; Atatürk Bulvarı No:191 B Blok 06680 KAVAKLIDERE/ANKARA

Telefon : (212) 214 50 00

BDDK Kariyer Olanakları
BDDK bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. BDDK insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şenol eser dedi ki:

    27 yaşında genç dinamik caliskanim ne is olsa yaparim 0554 838 29 18

BİR YORUM YAZ