Batısöke Çimento İş Başvurusu

Batısöke Çimento, iyileştirme ve sürekli gelişme hususları kapsamında bu fabrikada çevre ve enerji verimliliği yatırımları devam ettirilmektedir.

Batısöke Çimento, çevreye olan duyarlılığı sebebi ile üretmekte olduğu toz konsantrasyonu 10 mg/Nm küpün altına düşürmüştür. Bu rakam yasal limitlerin oldukça altındadır. Son teknolojinin kullanılmakta olduğu bu fabrikada yaşanacak olan kesintiler için koruma gerçekleştirilerek elektro filtreler modernize edilmiştir. Bu filtreler, torba teknolojisinde yaşanan gelişmeler ile çimento fabrikalarında da artık kullanılabilmektedir. Bu fabrika da gerçekleşen bu gelişme sonucunda filtrelerini torbalı filtreye dönüştürmüştür ve Batısöke’deki tesislerinde bu modernizasyon devreye sokularak 1 metreküpte bulunan partikül miktarı yasal zorunluluk olan 120 mg’dan 10 mg’ın altına indirilmiştir.

Üretim sırasında, üretim prosesinden çıkan ısı ise tükettikleri elektriğin bir kısmını kendileri karşılayabilmek için atık ısıdan elektrik enerjisi üretim tesisi adı altındaki projede kullanılıyor. Gerçekleştirmiş oldukları bu proje ile 5,5 MW kapasiteli tesisin yıllık ortalama 24.750.000 kWh elektrik üretmesi planlanıyor. Çimento fabrikalarında kullanılan bir diğer araç ise yüksek debiye ve sıcaklığa sahip olan havadır. Yapılan projelerde bu havanın da değerlendirilmesi ve ekonomiye kazandırılması bekleniyor. Projeden elde edilecek olan enerji miktarı ihtiyaç olan miktarın yüzde otuzunu karşılayabilecektir. Bu sayede fabrikanın üretim maliyetlerinde büyük bir azalma yaşanacaktır. Bu projenin tek avantajı maliyetlerin düşecek olması değildir. Aynı zamanda 19.000 ağacın çevreye sağlamış olduğu oksijen miktarı kadar fayda sağlanmış olacaktır.

Batısöke Çimento İletişim Bilgileri
Adres; Atatürk Mahallesi Aydın Caddesi No:234 Söke / AYDIN

Telefon: 0 256 518 22 50

Batısöke Çimento Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Batısöke Çimento firmasında kariyer yapabilirsiniz. Batısöke Çimento insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ