Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı İş Başvurusu

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı kuruluşunun sebebi elbette ki, kalkınmanın dengeli dağılımının sağlanabilmesidir. Ekonomik refahın ve istikrarının adaletli bir biçimde bölgeler arasında sağlanabilmesi için kalkınma ajansları kurulmaktadır. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı da bunlardan sadece bir tanesidir. Kalkınma ajansları sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak günümüzde son derece büyük bir önem taşımaktadırlar. Gelişmiş toplumlardaki genel büyüme oranı ve GSMH kalkınmışlığın tek göstergesi olarak bilinmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki kamu harcamaları da bir ülkenin kalkınma seviyesini gösteren en önemli hususlardan bir tanesidir.

Büyümenin ve gelişmenin sürdürülebilirliği son derece büyük bir önem taşımaktadır. Dengeli dağılımın sağlanabilmesi için doğru yönetim politikalarının izlenmesi gerekmektedir. Bu kurum ise kalkınma sürecinde yenilikçi bir ajans olmak ve yepyeni politikalar üreterek kalkınma sürecinde yer almak istiyor. Bölgesel kalkınmanın sağlanabilmesi için gerekli olan doğru politikaların araştırılmasında ve uygulama aşamasında nelere dikkat edilmesi konusunda pek çok araştırmayı çalışmaları ile sürdürüyorlar.

Bu araştırmaları yaparken ise insan odaklı, etkin kaynak kullanımına özen gösteren, girişimci, çözüm odaklı, kültürel değerlere duyarlı bir personel ile çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu sayede sıkı bir çalışma gerçekleştirerek yapmış oldukları araştırmaları kısa sürede pek çok çözüme kavuşturuyorlar. Bu çerçevede planların ve programların etkinliğini artırabilmek için gerekli olan birimler oluşturulabilmesi için Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tüm gerekli düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı İletişim Bilgileri
Adres; Güney Mah Zonguldak Yolu Caddesi No: 36 67600 Kozlu / ZONGULDAK

 

  • +90 (372) 257 74 70
  • bilgi@bakka.gov.tr

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Kariyer Olanakları
İş olanakları hakkında bilgi almak için kurumun iletişim sayfası üzerinden insan kaynakları departmanı ile görüşebilirsiniz. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ