Başkent Üniversitesi İş Başvurusu

Başkent Üniversitesi Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı’nın deneyim ve birikimleri ile 14 Eylül 1993 tarihinde Haberal Eğitim Vakfı ile birlikte, 515 sayılı kanun hükmündeki kararnameye uygun olarak tamamlanmış ve 13 Ocak 1994 tarihinde 3961 sayılı kanun ile kurulmuştur.

İlk etapta kurumda; Tıp Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Tıpta Uzmanlık Alanları ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Meslek Yüksekokulu programlarında eğitim verilmeye başlanmıştır. Kurum, 650 dönümlük bir arai üzerine Ankara Eskişehir Devlet Yolu 20. km’de eğitim hayatına başlamıştır. 1995-96 yılı itibari ile kuruma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme ve Turizm İşletmeciliği, Fen Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümleri ile Büro Yönetimi ve Sekreterlik programları eklenmiştir. Daha sonraki yıllarda ise yine çeşitli bölümler eklenerek kurumda yer alan Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu sayısı arttırılmıştır.

Başkent Üniversitesi 11 Fakülte, 1 Devlet Konservatuvarı, 6 Meslek Yüksekokulu ve 7 Enstitü’ye sahip büyük ve kapsamlı bir eğitim kurumudur. Üniversite, bilgi çağının gereklerini yerini getirmekte “Bilgiye ulaşım”, “Bilgi – Kullanım” yeteneklerine sahip, araştırmacı yönü gelişmiş, ticaret ve teknoloji alanlarında kendini geliştiren, meslek ve iş dünyasında kendini yetiştiren ve geliştiren, iletişim – sanat – çevre – endüstri gibi konularda donanımlı, sanatsa ve kültürel değerlerimizi önemseyen, çere korumasına duyarlı insanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurum; hedef, misyon, vizyon ve ilkelerine uygun olarak çalışmakta ve kendini sürekli geliştirmektedir.

Başkent Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Bağlıca Kampüsü Eskişehir Yolu 20. km Bağlıca 06810 ANKARA

Tel: +90 312 246 66 66
E-posta: webmaster@baskent.edu.tr

Başkent Üniversitesi Kariyer Olanakları
Başkent Üniversitesi insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Başkent Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Başkent Üniversitesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ