Başbakanlık İş Başvurusu

Başbakanlık 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Meclisi’nin kurulması ile birlikte yasama ve yürütme yetkisini, milli iradenin merkezini teşkil eden Mecliste toplamaktadır. Bu sürecin başlaması ile birlikte, bu önemli mercide ciddi bir personel ve çalışma yapısı oluşturulmuştur.

Başbakanlık İş Olanakları dönem dönem açılan birtakım pozisyonlar nedeni ile çeşitli yayın organlarında ilan olarak verilmektedir. Sınav ile ya da sınavsız alımlarda bulunan Başbakanlık, personel alımları için genelgeler yayınlamakta ve bu genelgelerde söz konusu personellerde bulunması gereken özellikleri belirtmektedir.

Başbakanlık’ta çalışmak isteyen şahısların güncel haberleri ve Başbakanlık sitesini sürekli takip etmesi gerekmektedir. Çeşitli gazeteler ve yayın kuruluşlarının takibi de mühimdir. Belli aralıklarla verilen personel ilanlarında sözleşmeli ya da dönemsel personel alımlarından bahsedilebilmektedir. İlanda yer alan maddelerin dikkatli bir şekilde okunması karşılıklı zaman tasarrufu anlamına gelmektedir.

Başbakanlık İş Olanakları için belli tarih aralıkları yoktu. İhtiyaca bağlı olarak her dönem bu tür ilanlar görebilirsiniz. Devlet Teşkilatı ve Hizmet Envanteri’ni incelediğiniz zaman Başbakanlık’a her departmandan çeşitli niteliklere sahip personel alımlarının olabileceğini görebilirsiniz.

Teşkilatın kuruluşundan bu yana gelişim göstererek ilerlemesi nedeni ile, Başbakanlık’ta daimi personel ihtiyacının oluşması oldukça normal ve doğal bir süreçtir. Kurumdaki işlerin ilerlemesi ve sürekliliğinin elzem olması nedeni ile personel alımlarının aksatılmadan yapılması kadar ihtiyaca yönelik niteliklere sahip olması da oldukça önemlidir.

Başbakanlık İletişim Bilgileri
Adres; Çankaya Mah. Ziaur Rahman Cad. Çankaya / Ankara

Başbakanlık Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Başbakanlıkta kariyer yapabilirsiniz. Başbakanlık insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Müslüm kaya dedi ki:

    İş istiyorum işe çok ihtiyacım var iş bulamıyorum bana yardımcı olun evim kira kirayı veremiyorum yardımcı olun lütfen

  2. Seher şahin dedi ki:

    27 yaşında evli 2 çocuk annesiyim lise mezunuyum açık öğretim Fakültesi büro yönetimi ve yönetici Asistanlığı okuyorum tek isteğim güzel bir işim olması çocuklarımı kimseye muhtaç etmemek yardımcı olursanız çok sevinirim SAYGILARIMLA …

BİR YORUM YAZ