Barolar Birliği İş Başvurusu

Türkiye’de yer alan tüm baroların katılımıyla oluşturulmuş olan, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliğe sahip olan, üst meslek kuruluşudur.

Barolar Birliği, kanunların bir meslek kuruluşu olması dolayısı ile kendisine vermiş olduğu görevlerinin yanı sıra, tüm toplumun adalet sorunları ile ilgili fikir ve tavsiyeleri ile de hukuk yapısının gelişmesinde katkı göstermektedir. Kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu alt komisyonlarda; kanun düzenlemeleri ile ilgili çalışmalarını sürdürmekte, daha çok demokrasi ve insan hakları kanunları ile ilgili çalışmalarda yaşanmakta olan sıkıntılara karşı çözüm arayışları ile çalışmalarını devam ettirmektedir.

Barolar Birliği, avukatlık mesleğinin hak ettiği noktaya gelebilmesi için baroların ve baro çalışanlarının, uzun seneler boyunca fedakarlık ederek devam ettirdikleri çalışmalar neticesinde, Türk hukuk sistemi içinde günümüzde sahip olduğu yeri oluşturmayı başarmıştır.
Baroların daha güçlü bir noktaya gelebilmesi ve savunma mesleğinin ilerleyebilmesi için büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdüren Türkiye Barolar Birliği, uluslararası çalışmalarda da Türkiye’nin hukuki yenilikleri yakından takip edebilmesi için ve düzenlenen faaliyetlerde bulunması için de çalışmalarını sürdürmektedir. Barolar Birliği, gün geçtikçe çok daha etkili hale getirmeye çabaladığı çalışmalarını, ulusal ve uluslararası paneller, seminerler aracılığı ile Türk ve yabancı hukuk dünyasına duyurmak için yoğun çalışmalarını sürdürmektedirler.

CCBE, merkezi Brüksel’de yer alan ve Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdeki hukuk kuruluşları ile baroların üye olmuş olduğu önemli bir birliktir. Barolar Birliği, Türkiye’nin Avrupahuse Birliğine aday ülke olması sebebinden ötürü CCBE’de gözlemci üye unvanına sahiptir.

Barolar Birliği İletişim Bilgileri
Adres; Oğuzlar Mh. Barış Manço Caddesi, Av. Özdemir Özok Sokak, No: 8, Pk: 06650, Balgat, Çankaya, Ankara

Telefon: +90 312 292 59 00 (Pbx)

Email;
barobirlik@barobirlik.org.tr

Barolar Birliği Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Barolar Birliğinde kariyer yapabilirsiniz. Barolar Birliği insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. tuğçe dedi ki:

    iyi günler 25 yaşındayım ön lisans zabıt katipliği okuyorum i başvuru yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz
    tsarialioglu@gmail.com

  2. yeşim dedi ki:

    2014 Süleyman Demirel Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümü mezunuyum. İlgili pozisyonlarınızda yardımcı olursanız çok sevinirim.

BİR YORUM YAZ