Baltalimanı Kemik Hastanesi İş Başvurusu

İnşasına 19. yüzyılın başlarında başlanan ve kuruluşu 1858 yılında gerçekleşen Baltalimanı Kemik Hastanesi(eski adı ile Baltalimanı Sarayı) Sadrazam Mustafa Reşit Paşa tarafından 1600 m2’lik bir alana yaptırılmıştır. Mimarları Karabet Amira Balyan ve Sarkis Balyan olan bu saray, Sultan Abdülmecit’in torunu Galip Paşa’nın ölümünden sonra 250 bin altın ile hazine tarafından satın alınmıştır.

1838 yılında Osmanlı Devleti’nin çöküşünü hazırlayan Baltalimanı Antlaşması da bu sarayda imzalanmıştır. 1887 yılında ise Mediha Sultan’a tahsis edilmiştir. Mediha Sultan’ın Damat Ferit Paşa ile evlenmesinden sonra saray, Damat Ferit Paşa Sarayı olarak anılmıştır.

Cumhuriyet Döneminde bir süre kullanılmayan saray zamandan olumsuz etkilenmiş ve zarara uğramıştır. Balıkçılık Enstitüsü tarafından kullanılan saray,1943 yılında Sağlık Bakanlığına devredilmesiyle aradan geçen 1 sene sonunda 85 yataklı ”Kemik ve Mafsal Veremi Hastanesi” adını alarak hizmet vermeye başlamıştır. Baltalimanı Kemik Hastanesi ismini, yani günümüzdeki adını ise 1960 yılında almıştır.
Hastanenin en önemli özelliği Ortopedi ve Travmatoloji alanında ilk özel eğitim hastanesi olmasıdır(21 Aralık 2001). 2002 yılında köklü bir değişime giren Baltalimanı Kemik Hastanesi, iki eğitim kliniği ile hizmet vermektedir. Bunlardan ilki olan Ortopedi ve Travmatoloji kliniği içerisinde: Tümör ve Artroskopi, Travma ve Deformite, Omurga Cerrahisi ve Artroplasti, Pediatrik Ortopedi, Ayak-Ayak Bileği ve Artroplasti El Cerrahisi ile birlikte toplam 6 çalışma alanı bulunmaktadır. İkinci klinik ise 26 Ocak 2012 tarihinde kurulan El Cerrahisidir.

Eğitim klinikleri dışında ayrı ayrı 18 branşta hizmet sunulmaktadır. Donanımı 131 normal yatak, 5 yoğun bakım yatağı, 7 ameliyat salonu ile sınırlı kalmayan hastane ek olarak 6000 acil poliklinik ve 35000 normal poliklinik ayrıcalığı sunmaktadır.

Baltalimanı Kemik Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Rumeli Hisarı Caddesi No: 62 34470 Baltalimanı İstanbul

Baltalimanı Kemik Hastanesi Kariyer Olanakları
Baltalimanı Kemik Hastanesi iş ilanları ve doktor, hemşire alımı hakkında bilgiler. Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi iş başvuru formu ve iletişim bilgileri… bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Baltalimanı Kemik Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. volkan dedi ki:

    iş başvurusu için ne yapmam gerekiyor.

BİR YORUM YAZ