Balıkesir Üniversitesi İş Başvurusu

Balıkesir üniversitesi il sınırları içerisinde faaliyet gösteren bir yüksek öğretim kurumu olan BAÜ kent merkezine sadece 17 km uzaklıkta Bigadiç yolu üzerindedir. Balıkesir Üniversitesi üç temel yüksek öğretim ve fakülteye dayanır.

Bunlar, Necatibey Yükseköğretim Fakültesi, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi ve Turizm Otelcilik Yüksekokulu’dur. Balıkesir üniversitesi kökü 1910 senesinde kurulan Karesi Muallim Mektebi’ne dayanır. 1975 – 1976 yılında Balıkesir Devlet Mühendislik Fakültesi, Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okulu ve Balıkesir Yüksekokulu faaliyete geçmiştir. 1982 senesinde Uludağ Üniversitesine bağlanmıştır. Balıkesir Üniversitesi yaklaşık 10 yıl Uludağ Üniversitesine bağlı kalmıştır. Bu yıllarda dayanıklı bir şekilde gelecekteki Balıkesir Üniversitesinin temellerini atmıştır. 11 Temmuz 1992 senesinde 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 3837 kanun gereğince Balıkesir Üniversitesi adını almıştır. Balıkesir üniversitesi adını aldıktan sonra son yıllarda açılan fakülteler ve yüksekokullar aşağıda sıralanmıştır.

Balıkesir Üniversitesi Akademik Birimleri
– Necatibey Eğitim Fakültesi
– Fen-Edebiyat Fakültesi
– Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
– İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
– Güzel Sanatlar Fakültesi
– Tıp Fakültesi
– Veterinerlik Fakültesi
– Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
– Bandırma Denizcilik Fakültesi
– İlahiyat Fakültesi
– Turizm Fakültesi

İş İmkanları Neler?
Ayrıca birçok meslek yüksekokulu ve enstitüsü bulunan Balıkesir Üniversitesi’nin iş ilan sayfa ve gazetelerini kaplayan birçok sözleşmeli personel alımları da bulunabilir. Ayrıca öğrenim kariyerini geliştirmek isteyen birçok başarılı akademisyenin de Balıkesir Üniversitesi’ni seçmesi de kalitesini göstermektedir. Ayrıca daha birçok personel ihtiyacı olan üniversitenin ilan sayfalarını takip edebilir ve size en uygun mesleği bulabilirsiniz.

Balıkesir Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR

Telefon:

+90 (266) 612 14 00-08 (9 hat)

E-posta:

balikesiruniversitesi@hs01.kep.tr

Balıkesir Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Balıkesir Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Balıkesir Üniversitesi insan kaynakları ve iletişim sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Banu dedi ki:

    Merhaba silahsız özel güvenlik elemaniyim is arıyorum

BİR YORUM YAZ