Balat Hastanesi İş Başvurusu

“Hayat Işığı” anlamına gelen Or-Ahayim hastanesi, 1898 yılında, idealist doktorların ve hayırseverlerin katkılarıyla, Sultan II. Abdülhamid’in fermanıyla küçük bir sağlık ocağı olarak kurulmuştur.

Hastanenin tarihinde önemli rolü olan hekimlerden biri Atatürk’ün de doktoru olan Dr. Samuel Abravaya Marmaralı’dır. Marmaralı, mezunu olduğu Haydarpaşa Tıp fakültesinde 25 yıl ders vermiş, 2ci Meşrutiyet’in ilanından sonra atandığı Meclis-i Alt-i Sıhhi üyeliğini 15 yıl sürdürmüş, TBMM’nin 4cü ve 5ci dönemlerinde Niğde’den bağımsız milletvekili seçilmiş ve Or-Ahayim hastanesine 40 yıl hizmet vermiştir.

Or-Ahayim Hastanesi’nin temeli, evlere dağıtılan yardım kumbaraları, yurt dışına yapılan yardım çağrıları, balolar, piyesler, sokaklarda rozet satışı gibi çeşitli faaliyetlerle toplanan 11 bin altınla atılmıştır. Mimar Gabriel Tedechi imzalı hastanenin inşaatı iki yılda bitirilmiştir.

İnsanlara hizmet amacıyla bir sağlık ocağı olarak kurulan Balat Hastanesi, zaman içinde gelişerek İstanbul’un en köklü sağlık kurumlarının içinde yer almıştır.

Balat Or-Ahayim Hastanesi Vakfı, dört yılda bir seçilen bir yönetim kurulu tarafından idare edilir. Vakfın organik yapısı içinde yer alan İktisadi İşletme, hastanenin  diğer tüzel ticari kurumlar gibi çalışmasına imkan vermek için kurulmuştur. Balat Hastanesi, Vakıf Hastanesi olma özelliğini koruyarak uzun yıllardır, aldığı bağış ve yardımların da desteğiyle, her türlü ticari kaygıdan uzak, dürüst ve  hasta haklarına saygılı bir hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş özverili bir kurum yapısındadır.

Balat Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Ayvansaray Mh. Ayvansaray Cd. No: 2 Fatih – Balat / İstanbul

 

 

Balat Hastanesi Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Balat Hastanesi firmasında kariyer yapabilirsiniz. Balat Hastanesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ