Ambulans Şoförü İş Başvurusu

Haberimizde ambulans şoförü nasıl olunur, piyasada ki iş imkanları ve sağlık kuruluşlarında, hastanelerde ambulans şoförlüğü yapmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır.

Ambulans şöförlüğü hakkında yaptığımız araştırmalar sonrasında sizlere bu konu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Konu altından yorum bölümünde sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfamızı beğenerek güncel ambulans şoförü iş ilanlarını takip edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Genel Bilgiler
Yaşadığımız çağda hiç kuşkusuz ki sağlık sektörü, en önemli sektörlerden bir tanesidir. Geniş bir sahaya sahip olan bu sektör en fazla paranın döndüğü sektördür. Milyarlarca doların döndüğü bu sektör her geçen gün daha da büyümektedir ve paralel doğrultuda iş olanakları da aynı şekilde büyümektedir. Sağlık sektörü o kadar geniş bir sahaya sahiptir ki belki de hiç duymadığımız yüzlerce meslek dalı bulunmaktadır. Ancak bugün işleyeceğimiz konu hepimizin yakından bilebileceği bir sektör olacak. Çevremizde her zaman şahit olduğumuz ya da her zaman içerisinde olabileceğimiz ve insanlara yardım edebileceğimiz bir saha olan ambulans şoförlüğünü inceleyeceğiz. Ambulans şoförlüğü iş olanakları hakkında bilgiler vererek, nasıl ambulans şoförü olabileceğimiz hakkında detaylı bir inceleme yapacağız.

Ambulans şoförlüğünde en önemli şey iyi bir şoför olmaktır. Adayların direksiyonu çok iyi olmalıdır. Buna paralel olarak şoförlerin soğukkanlı ve kendilerine olan özgüvenin üst düzeyde olması gerekmektedir. Eğer bu özelliklere sahip değilseniz, bu sektörde olmanızı pek tavsiye etmiyorum.Ambulans şoförü olmak için gerekli şartlar ve belgeler
Ambulans şoförü olmak isteyen adaylar kendilerine 2 sektör belirleyebilir. Devlet kuruluşlarına ait olan hastaneler ve özel hastaneler olmak üzere iki sektör yer almaktadır. Bilindiği gibi devlet hastaneleri, Sağlık Bakanlığına bağlıdır. Özel hastaneler ise özel sektöre bağlı kurumlardır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki özel sektörde ambulans şoförü olmak daha kolaydır.

Devlet Hastanelerinde ambulans şoförü olmak; Adayların mutlaka acil tıp teknikerliği ya da acil yardım teknikerliği bölümlerini bitirmeleri gerekmektedir.

Özel Hastanelerde ambulans şoförü olmak; Özel hastanelerde yukarıdaki şartları taşımasanız dahi ilk yardım sertifikası ile ambulans şoförü olabilirsiniz.

Ambulans Şoförü maaşları
Bu sektörde bulunan kişilerin maaşları yer yer değişmektedir. Ancak en düşük ücret 1.500 TL civarındadır. Büyük ve tanınmış hastanelerde bu ücret daha fazladır.

Ambulans Şoförü Alımları
Ambulans şoförü alımı ve online ilanları kariyer.net üzerinden listelemek için kariyer.net arama sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Bestami dedi ki:

  Merhaba 1981 doğumluyum. Hatay Belen’de oturuyorum. 15 yıllık b sınıfı ehliyetim var. Askerliğimi makam şoförü olarak yaptım. Ambulans şoförü olmak istiyorum. Hatay Belen’de ambulans şoförlüğü arıyorum.

 2. Dedicated server dedi ki:

  İyi günler, ben yeni askerden terhis olan biriyim. Askerliğimi ambulans şoförü olarak yaptım ve 2 senedir b sınıfı ehliyete sahibim. Elimde belgelerim mevcuttur.

 3. nazım dedi ki:

  Merhaba sağlık meslek lisesi mezunuyum. 12 yıldır aktif araç kullanıyorum, Bursa’da ikamet ediyorum, sizlerle çalışmak isterim.

 4. ali dedi ki:

  Selam. Adana’da ikamet ediyorum, 26 yaşındayım. 18 yaşımdan beri aktif araç kullanıyorum ve ilk yardım sertifikam var. Adana!da ambulans şoförlüğü yapmak istiyorum, varsa yardımcı olabilecek biri gerçekten çok sevindirip çok duâ alır. Teşekkürler…

 5. mehmet dedi ki:

  ozel şoforluk yaptim cok seri bir şoforum mersinde calişmak istiyorum.

 6. faik dedi ki:

  mrb ben yeni askerden terhis oldum. 22 yaşındayım ilk yardım belgem var. eEnjeksiyon belgem var, damar yolu açabiliyom ve sıhhıye olarak askerliğimi tamamladım. Askerliğin verdiği diplomamda var, b sınıf ehliyete sahibim. Ambulans şöförü olmak istiyorum.

 7. faik dedi ki:

  Merhaba 3 senedir ehliyetim var, askerliğimi ambulans şöförü olarak yaptım. Enjeksiyon belgem, ilk yardım belgem var. B sınıfı ehliyete sahibim. Bana ulaşırsanız sevinirim.

 8. mesut dedi ki:

  Merhaba, 1996 yılından beri aktif araç kullanmaktayım. Adana Yüreğir’de oturmaktayım. Src piskoteknik belgelerim mevcut, çok iyi şoförümdür. Ambulans şoförü olmak istiyorum, saygılar.

 9. Mahmut tugalan dedi ki:

  Merhaba src 1 2 3 4 psiko kartim var. 20 seneden beri halk otobüsü taksicilik, minübüscülük yaptım. Ehliyetim e sınıfı ve her türlü araç kullandim. Ambulans şöforlüğü yapmak istiyorum. Mersin’de oturuyorum.

 10. ÜMİT AN dedi ki:

  MERHABA DÜZ LİSE MEZUNLARI İÇİN AMBULANS ŞOFÖR ALIMI BAŞLAMIŞ PSİKOTEKNİK BELGEM VAR. B EHLİYETE SAHİBİM SİGARA ALKOL KULLANMIYORUM. AMBULANS ŞOFÖRÜ OLMAK İSTİYORUM.

BİR YORUM YAZ