A101 İş Başvurusu

Dünya çapında birçok alanda birçok firma sektörü bulunmaktadır. Örnek olarak: Eğitim, finans, hizmet, alışveriş, makine, otomotiv, reklam, sigorta, sağlık, tekstil, inşaat, firmaların birkaçıdır. Türkiye de dünyadaki firmalar listesinde önemli bir statüye sahiptir ve bu statüde birincilik inşaat sektörünün elinde olsa da market sektörü de hızla büyümekte ve büyümeye devam etmektedir. Herhangi bir alanda firma açmak için belli bir sermayeye ihtiyaç vardır ve ulusal alandaki büyük firmalar, krediyle büyüyen daha küçük çaplı firmalara nakit anlamda yardımcı olmaktadır.

Market sektörü de diğer firmalar gibi bu döngüden etkilenmektedir. Amaçları etkin olan bölgelerde büyümek hatta ulusallaşmak olan yerel marketler Türkiye’de büyük bir hızla büyümektedir. Hatta 2000’li yılların başında yerel perakendelerin kalmayacağını düşünenleri yanıltarak şu an Türkiye’de en fazla istihdamı sağlayarak en büyük üçüncü sektör olmuştur. Bu sektör büyükten küçüğe hiper,süper,mini ve discount olarak dört başlık altında sınıflandırılır. Bazı küçük çaplı marketler kapanmış, bazıları ise işlerini büyütüp belli bölgelerde birkaç şube açarak bu sektörde yer almayı başarabilmişlerdir. A101 Yeni Mağazacılık A.Ş.’de 28 Mart 2008 tarihinde 121 mağazayla perakende marketler zinciri olarak ülkemizde yerini almıştır. “ Hard discount” olarak faaliyet göstermekte ve düşük fiyatlarla kaliteli tüketim yaparak müşteriye hizmet vermektedir. Yedi tane de ortağı mevcuttur. Ortaklık yapısı ise, hisse yüzdesi fazla olandan az olana doğru şu şekildedir: Aydın Ailesi, Bank Asya, İrfan Hacıosmanoğlu, Forum Süt, Murat Sungurlu, Hasan Sayın, Asım Sayın’dır. En fazla hisse Aydın Ailesine ait olup, hissesi %52,92’lik bir dilime sahiptir. İndirimli marketler zinciri olarak ülkemizde hızla büyüyen A101, 2016 yılının verilerine göre sekiz yıllık gibi çok da uzun denmeyecek bir süreçte 81 ilde toplam 13 bine yakın şubeye ulaşmıştır. BİM ile birlikte A101, en hızlı büyüyen perakende zinciridir. A101’in hedefi ise Türkiye’deki marketler zincirinde hard discount alanında 2. büyük market olmaktır.

A101 in ürünleri ise et ve etli mamüller, süt ve sütlü mamüller, bakliyat ve unlu mamüller, kahvaltılıklar, içecekler, kuruyemişler, bisküvi ve şekerleme, konserve ve baharatlar, margarin ve sıvı yağlar, meyve ve sebzeler, dondurma ve dondurulmuş ürünler, deterjan ve temizlik ürünleri, kağıt ürünleri, kozmetik ürünleri ve gıda dışı; bardak, folyo – stretch film, plastik torbalar, piller, bijuteri, aydınlatma gereçleri, ayakkabı boyası ve sünger, çoraplar, kişisel bakım satışında hizmet vermektedir. Ayrıca alkollü içecek satışı yapmamaktadır. Çalışanları ise bu alanda deneyimli, genç ve dinamik, eğitimli kişilerdir. Her hafta perşembe ise belli başlı ürünlerde indirim olmaktadır. Bu indirim ürünlerini broşürlere basarak, broşürler çevre civarlara dağıtılmaktadır. Müşterilerine en iyi şekilde, uygun fiyata, kaliteli hizmet vererek müşterisini memnun etmeye ve bu sayede adını iyi bir şekilde duyurarak gelişmeye özen göstermektedir.

A101 İletişim Bilgileri
Adres; Saray Mahallesi, Naya Sokak No: 2/A 34768 Ümraniye, İstanbul

A101 Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda A101 marketlerde kariyer yapabilirsiniz. A101 Market insan kaynakları ve kariyer sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. gül dedi ki:

  iş arıyorum kasiyerlik kursu sertifikam var

 2. Gulbahar dedi ki:

  Mrb 18 yasindayim cocuk gelisim mezunuyum.acik ise ihtiyacim var

 3. sezgin gülle dedi ki:

  11 yıldır parekende sektöründe çalıştım tecrübem var son 5 yıldır mağaza md yrd yaptım sizinle çalışmak isterim.

 4. bekir boral dedi ki:

  slm sizinle çalışmak isterim

 5. kaan dedi ki:

  D sınıf ehliyetim var src 4 belgem var daha önce tır söförlüğü yapıyordum istanbul atasehirde ikamet etmekteyim

BİR YORUM YAZ