3. Hava Limanı İş Başvurusu

Haberimizde 3. Havalimanı iş olanaklarından bahsedilmektedir. Açık iş pozisyonlarını inceleyerek online başvurusu yapabilirsiniz.

3. Havalimanı; CMLKK firması Cengiz Mapa Limak Kolin Kanyon gibi büyük şirketler tarafından ortak olarak kurulmuştur. Ve CMLKK Firması İstanbul’da yapımı süren 3. Havalimanı inşaatının yapımını üstlenmiştir. Bu yeni havalimanının yapımı için 3 Mayıs 2013’te bir ihale yapılmıştır ve Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon şirketlerinin ortak grubu 22.152 milyar Avro’luk teklif vererek en yüksek teklifi yapmış ve ihaleyi kazanmışlardır. İhaleyi kazanan şirketler CMLKK adında bir ortak şirket kurarak 7 Haziran 2014 tarihinde projenin temelini atmışlardır. İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısında 76,5 km2 alana yapılmaya başlanan Havalimanı 3 etaptan oluşmaktadır ve ilk etabının Şubat 2018 tarihinde bitirilmesi ve hizmete girmesi öngörülmektedir.

İş potansiyeli; Yapımı devam eden 3. Havalimanı İnşaatı İstanbul için aynı zamanda büyük bir iş potansiyeli de oluşturmaktadır. Yalnızca inşaat sektöründe çalışanlar için değil, mühendisten güvenlik uzmanına, nakliyeden idari işlere, şoföre kadar birçok farklı pozisyonda eleman alımı yapılmaktadır. 2014 yılında inşaatına başlanılmasından bu yana on binlerce kişiye istihdam olanı sağlayan 3. Havalimanı 2017 yılında da bünyesinde personel alımına devam ediyor. Sizler de İstanbul’da ikamet ediyorsanız ve iş arayışınız varsa CMLKK insan kaynakları departmanı tarafından yayınlanan ilanlara göz atabilir ve aranan nitelikleri karşılıyor iseniz size uygun olan ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

3.Havalimanı İGA personel alımı iş ilanları 2017 yılı açık pozisyonlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 • Güvenlik Elemanı İstanbul (Avr.)
 • Yönetici Asistanı
 • BHS Şefi
 • Let Mühendisi
 • DGS Mühendisi
 • Teknik Ofis Mühendis
 • Hak ediş Mühendisi
 • Kesin Hesap Mühendisi
 • Çevre Mühendisi
 • Planlama Uzmanı

Bu ve benzeri birçok alanda açık pozisyonlar bulunmaktadır. Bu açıklanan pozisyonlara ve diğer açık pozisyonlara toplamda ne kadar kişi alınacağı ve alınan personele sunulacak olanaklar, özlük hakları veya maaş bilinmemektedir. İmkânlar uygun şartları sağlayan adaylarla yapılacak görüşmeler sonucunda seçilen kişilerle görüşülecektir. Ancak yayınlanan ilanlarda belirtildiğine göre personele yemekhane ve servis hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca staj yapmak isteyenler için de imkânlar bulunmaktadır. İş başvurusunda bulunmak ve açık pozisyonlara göz atmak istiyorsanız aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.kariyer.net/cmlkk-havaalanlari-insaati-adi-ortakligi-is-ilanlari-c55343-p0/

3. Havalimanı ile ilgili yürütülen çalışmalar devam etmektedir. İnşaat süreci 3 etaptan oluşacaktır.

1. Etap (26 Şubat 2018 tarihinde tamamlanması planlanıyor)

2018 Şubatında bitirilmesi beklenen etapta apron, terminal binası, haberleşme sistemlerinin yer aldığı binalar, meteoroloji sistemleri vb. bulunuyor.

2. Etap

Bu etapta ise Akpınar yerleşimi tarafına 1 adet bağımsız pist (3750m x 60m) ve
1 adet paralel Taksirut (3750m x 45m) yapılması planlanıyor.

3. Etap

Projenin son etabında ise Tayakadın-Yeniköy tarafına 1 adet bağımsız pist (3750m x 60m) ve beraberinde 1 adet paralel Taksirut (3750m x 45m) ve yerleşkenin güneyine 1 adet Cross pist yapılması planlanıyor.

Bu dev projenin çalışmaları hızla sürerken açılan pozisyonlar da iş arayanlar için bir fırsat oluyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. hasan dedi ki:

  seramik ustasıyım tekniker olarak calişmak isterım

BİR YORUM YAZ