Anasayfa / Belediyeler Eylül 8, 2016 69 okunma

Zonguldak Belediyesi İş Başvurusu

Zonguldak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Zonguldak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Karadeniz Bölgesinde yer alan Zonguldak ilimiz meşhur limanları ile anılmakta olan bir kentimizdir. Deniz ticareti sayesinde dünya geneli bir itibara sahip olan Zonguldak bu konumda ülkemizin en verimli işleyişini gösteren nadir illerimizden bir tanesidir. Bunun yanı sıra taş kömürü alanında da ülkemizin en zengin madenlerine sahiptir. Son yıllarda yaşanan durumlardan ötürü gelir kaynaklarının sadece taş kömür üzerine bağlanması şehrin gerilemesine sebep olmakta. 1995 senesinde şehrin “il” statüsüne erişim sağlamasıyla sanayileşme ileri gideceğine daha da gerileyerek şehirde güç olmasını sağlamıştır. Günümüzde bu durum daha da ilerlerken gerek devlet kurumları gerek ise Zonguldak Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde çok sayıda kişinin şehirde kalabilmesi için çeşitli planlar yapmaktadırlar.2015 verilerine göre şehrin genel nüfus bünyesi 598.796 kişinin yaşam sürdürdüğü bir şehir yapısındadır. Bu duruma dayalı olarak az bir nüfusa sahip olan şehir bünyesinde eğitime dayalı 10 anaokulu, 324 ilköğretim okulu, 59’u genel ve mesleki lise olmak üzere toplamda 389 okul üzerinden eğitim verilmektedir. Günümüz popüler üniversitelerinden Bülent Ecevit Üniversitesi’nin şehir içerisinde bulunması gelen farklı etniklere ait öğrencilerin bu şehirde yerleşim göstermesini sağlamıştır. Günümüzde azalan nüfusa istihdam sağlamak amacıyla Zonguldak Belediyesi gerek kendi bünyesinde gerek ise çeşitli çalışmalar neticesinde farklı alanlara dayalı iş potansiyelleri oluşturarak çok sayıda kişinin istihdam görmesini sağlamıştır.

Zonguldak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Zonguldak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Zonguldak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Zonguldak Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap