Anasayfa / Belediyeler Ekim 14, 2016 40 okunma

Yusufeli Belediyesi İş Başvurusu

Artvin Yusufeli Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yusufeli Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Artvin’in bir ilçesi olan, Çoruh Nehri ve Barhal Çayı’nın birleştiği bir vadi üzerine kurulan Yusufeli ilçesi muhteşem doğa güzelliğiyle dünyanın birçok yerleşim alanını kıskandıran bir güzelliğe sahip olmaktadır. Artvin ilçesine yaklaşık 104 kilometrelik bir mesafede yer alan Yusufeli ilçesi, Erzurum iline de toplamda 139 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde yaşayan kişi sayısı toplamda 20.917 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin ilk adı “Perterek” olup, geçmişi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanmaktadır. Hurriler, Urartular, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Gürcüler, Ermeniler gibi birçok devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan ilçe Müslümanların ilçeyi ele geçirmesiyle günümüz Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar el değiştirerek gelmiştir.Ekonomik gelir düzeyini ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk sırada hayvancılık gelmektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinin oldukça gelişim gösterdiği ilçe de tarımsal alana yönelik arazilerin az olmasından ötürü tarıma yönelik faaliyetlerin az bir seviyede olmasın ı sağlamıştır. Tüm bunların yanı sıra ilçeni genel idaresini sağlayan, sürekli gelişmesinde büyük rol oynayan, tarihi dokularını koruyan Yusufeli Belediyesi olası bir göçün önüne geçmek adına ve aynı zaman’da ilçenin ekonomik düzeyinin üst seviyelerde bulunması için her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere istihdam sunmaktadır. Bu kapsam’da personel ihtiyacını da gideren Yusufeli Belediyesi ekonomik seyrin yönünü ileri dereceye çekmektedir.

Yusufeli Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yusufeli Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yusufeli Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Yusufeli Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap