Yüreğir Belediyesi İş Başvurusu

Adana Yüreğir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yüreğir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana’ya bağlı olan Yüreğir, aynı zaman’da Büyükşehir merkez ilçelerine bağlı bir ilçedir. Kendisine en yakın olan Seyhan ilçesi ile aralarından geçen Seyhan nehrinden dolayı yakanın her iki kısmında kalan iki ilçeden biri olmakta. Tarihi açıdan oldukça eski bir geçmişe sahip olan Yüreğir kazı çalışmalarının yaşanmaması adına birçok tarihi değerlerini de halen içerisinde sır gibi saklamaktadır. Bunun yanı sıra Adana’nın merkez bir ilçesi olarak bilinen Yüreğir, 1986 yılında “belediye” statüsüne erişerek kendi ilçe yapısına yönelik hizmetlerle çalışmaktadır. İsmini 1250 yıllarında bu topraklarda hüküm süren Türk Oğuz beylerinden Üçoklara ait kavimden alan Yüreğir, aynı zaman’da Adana iline ait en çok göç alan ilçesi kıvamındadır.2015 yılı TÜİK istatistiklerine göre şehirde yaşamakta olan 419.011 kişi tarihi değerlerden ötürü genel olarak turizmden gelir kaynağı sağlasa da ilçede yaşayan birçok kişi tarım ve hayvancılık üzerine oldukça büyük bir potansiyel göstermektedir. Tarımda başlıca olarak nohut, buğday, patates, karpuz ve çeşitli ürün yetiştiriciliği üzerine uğraş veren halkın bir diğer kısmı ise hayvancılık alanında küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine de faaliyet göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra Yüreğir Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere olmak üzere çok sayıda istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomik yapısını arttırmak adına personel alımları yapmaktadır.

Yüreğir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yüreğir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yüreğir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ