Anasayfa / Belediyeler Eylül 15, 2016 57 okunma

Yumurtalık Belediyesi İş Başvurusu

Adana Yumurtalık Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yumurtalık Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana iline bağlı ülkemizin en eski tarihlere dayalı ilçelerinden biri olan Yumurtalık daha önceleri eski adı olan Ayas ismiyle anılan bir ilçedir. Eski ismi Ayas olan ilçe 1959 senesinde Ceyhan ilçesine bağlı bir bucakken “ilçe” statüsüne erişerek günümüzde adı Türkçeleştirilerek Yumurtalık ismini almıştır. Fakat ilçe halkı halen Yumurtalık yerine Ayas ismini kullanmakta. Tarihi bir kapsam’da ele aldığımız ilçe yapısı ortaçağ zamanlarına kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. 24 mahalleye sahip olan ilçenin 2015 TÜİK verilerine göre nüfus sayısı 18.106 olmakla birlikte Ceyhan ilçesine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Tarihinin yanı sıra ekonomik düzeyini ele aldığımı ilçemizdeki halkın ekonomik gelir kapısı öncelikli olarak tarıma dayalı olmaktadır.Tarımsal faaliyetler gösteren ilçe halkı Adana’nın birçok ilçesinde de olduğu gibi başlıca buğday, nohut, patates ve benzer sebze/meyve ürünlerinin üretimini yaparak gelir kaynağı sağlamaktadır. Tarıma yönelik yüksek bir nüfus çoğunluğunun faaliyet göstermesi bu alanı oldukça geliştirirken aynı zaman’da hayvancılık alanına dayalı faaliyetlerde de nüfusun bir kısmı çalışmakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin iyi bir konseptte olmasını sağlamak amacıyla hizmet veren Yumurtalık Belediyesi, ilçenin daha modern bir hal almasını sağlarken aynı zaman’da ilçe genelinde yaşamını sürdüren gençlere fırsat vermek adına kendi bünyesinde yılın çeşitli tarihlerinde farklı pozisyonlara dayalı istihdam sunarak ilçenin genel ekonomik düzeyini arttırmaktadır.

Yumurtalık Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yumurtalık Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yumurtalık Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Yumurtalık Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap