Anasayfa / Belediyeler Eylül 8, 2016 67 okunma

Yozgat Belediyesi İş Başvurusu

Yozgat Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yozgat Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Yozgat şehrimiz az sayıda nüfusu ve sakinliği ile bilinen cennet topraklarımız üzerinde yer alan harika bir kent yapısına sahiptir. İç Anadolu topraklarında olmasına rağmen Aydıncık, Kadışehri ve Çekerek ilçeleri Karadeniz Bölgesi topraklarında yer almaktadır. 2015 senesinde yapılan nüfus araştırmalarında şehrin genel nüfusu 432.560 kişiden oluşmaktaydı. Konum olarak Bozuk Platosu ve Orta Kızılırmak Bölümünün topraklar içerisinde yer alması değer kazandırmaktadır. Şehrin Cumhuriyetten evvel “Bozok” adıyla bilinmesi 1927 senesinde “Yozgat” ismini aldığı resmi belgeler arasında geçmektedir. Oğuz Türkmenlerinin Bozok kollarına sahip Türkmen savaşçıları tarafından yapılan akın sonucu ele geçirilmiş ve “Bozok” adını almıştır. Bunun yanı sıra 1800’lü dönemlerde Yozgat ismi de şehir bünyesine sıklıkla telaffuz edilmiştir.Şehrin bünyesinde Aydıncık, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çayıralan, Saraykent, Çandır, Kadışehri, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Çekerek, Yerköy, Yenifakılı ve Merkez ilçesi ile toplamda 14 ilçeyi barındırmaktadır. Tarih olarak genel bir çerçevede baktığımız Yozgat ili edinilen az sayıda bulgular neticesinde yaklaşık 5.000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Siyasi açıdan Yozgat çevresinde kurulan ilk devlet Hitit İmparatorluğu tarafından kurulmuştur. Günümüzde Çorum sınırları içerisinde yer alan Hattuşaş antik şehrin kurulmasıyla Hitit İmparatorluğunun başlangıç yılları ilerleme kat etmiştir. Günümüzde birçok devlet tarafından istilaya uğrayan ve son olarak Osmanlı’dan modern Cumhuriyetimize miras kalan şehrin genel yapısı tarihi ve modern hava içerisinde sürdürülmektedir. Yozgat Belediyesi bu kapsamda şehrin daha modern olması adına başarılı çalışmalar sergilemiş olup, aynı zaman’da birçok kişiye gerek belediye bünyesinde, gerek ise özel şirketleri bünyesinde istihdam sağlamıştır.

Yozgat Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yozgat Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yozgat Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Yozgat Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap