Yeşilova Belediyesi İş Başvurusu

Burdur Yeşilova Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yeşilova Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Yeşilova ilçesi Burdur iline bağlı bir kazamız olmaktadır. İlçe sınırları içerisinde yer alan Salda Gölü ile meşhur ilçemizdir. Doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi dokusuyla da oldukça göz kamaştıran ilçe ülkemizin önemli bölgesinde yer almaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi oldukça eski yıllara dayalı olmakta. Tarihi kapsamda inine baktığımız ilçenin tarihi M.Ö. 3000’li yıllara kadar dayanmakta. İlk uygarlıklardan olan Hitit İmparatorluğu, MED İmparatorluğu ve Persler bölgede hakimiyet kurmuş, zamanla güçsüz bir hale dönüşen bu devletler yerini yeni devletlere bırakarak birçok medeniyetin oluşmasında etkin rol oynamıştır. 1093 yılında Malazgirt Savaşı ile Türklerin eline geçen ilçe günümüz Türkiye Cumhuriyeti’ne miras kalmıştır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 16.197 kişi olmakta.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında tarımsal alanlara yönelik faaliyetler gelmektedir. Tarım yönelik faaliyetlerin yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de etkin bir potansiyel güç gösteren halk ekonomik gelirlerinin büyük bir çoğunluğunu tarım ve hayvancılık üzerinden sağlamaktadır. Bunların yanı sıra ilçenin gelişmesini sağlayan ve modern bir hale dönüşmesinde oldukça emek veren Yeşilova Belediyesi aynı zaman’da ekonomik kalkınma projelerine dayalı olarak her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimler başta olmak üzere çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak olası göçlerinde önüne geçmeye çalışmakta.

Yeşilova Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yeşilova Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yeşilova Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ