Anasayfa / Belediyeler Ekim 19, 2016 144 okunma

Yenipazar Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Yenipazar Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yenipazar Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aydın iline bağlı olan Yenipazar ilçesi konumu ve üretim üzerine göstermiş olduğu faaliyetlerinden ötürü oldukça önemli ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Pidesi ile meşhur olan ilçe aynı zaman’da şehre en yakın olan ilçe konumuna sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçede yaşayan kişi sayısının toplam’da 12.937 kişi olduğu belirtilmiştir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin genel konumu çok eski dönemlere ait olduğu yapılan kazı çalışmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. M.Ö. 7. Yüzyıla kadar dayandığı bilinen ilçenin Kimmerler ve Lidyalılar tarafından paylaşılamayan bir konuma sahip olduğu ve sürekli savaş halinde olunan bir coğrafi alan olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir.Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk sırada tarımsal alana yönelik çalışmalar gelmektedir. İlçe’de yaşayan birçok kişinin tarıma el verişli araziler üzerine göstermiş olduğu faaliyetler neticesinde pamuk ve üzüm başta olmak üzere incir ve birçok farklı meyve üretimi görülmektedir. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ile de uğraşan halkın büyük bir kısmı bu durumda her iki alana yönelik çalışmaları neticesinde ilçenin ekonomik düzeyini yürütmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modernize bir hale dönüşmesi için sürekli işleyiş içerisinde olan Yenipazar Belediyesi her sene birbirinden farklı çalışma alanlarına yönelik istihdam göstermektedir. Böylelikle hem olası bir göçün oluşmaması hem de ilçenin ekonomik gelir düzeyinin yüksek olmasını sağlamaktadır.

Yenipazar Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yenipazar Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yenipazar Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Yenipazar Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap