Yenimahalle Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Yenimahalle Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yenimahalle Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara’nın metropol ilçelerinden biri olan Yenimahalle, gerek tarihi dokusu gerek ise doğa manzaraları ile oldukça beğenilen bir ilçe yapısına sahip olmakta. Birçok farklı etnik kültürlere sahip halkın yaşamını sürdürdüğü bir ilçe olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe genelinde toplamda 632.286 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçe nüfusu her sene artmaya devam ederek bölgenin büyük bir kısmını kaplamakta. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin eski uygarlıklara kadar uzandığı bilinmekte. Özellikle de bağlı olduğu bölge içerisinde eski zamanlarda Hitit İmparatorluğunun egemenliği hat safha da olmaktaydı. Birçok devlet ve medeniyete beşik olan Yenimahalle ilçesi aynı zaman’da doğa manzaraları ile de oldukça gelişmiş bir ilçe yapısına sahiptir.Ekonomik gelir kapsamında ilçenin yapısına göz attığımızda ise oldukça gelişmiş ekonomik denge görülmekte. İlçe genelinde yaşayan insanların büyük bir kısmı tarıma yönelik faaliyetler gösterse de diğer kısmı ise genellikle hayvan yetiştiriciliği ve ticari faaliyetler üzerine çalışmalar sergilemektedirler. Tarımsal alanda bölgenin ağırlıkta yetiştirildiği şeker pancarı ve buğday bu ilçede de yer almakta. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığında iyi bir seyirde olduğu kaza içerisinde halk büyük bir gelir kaynağını bu yollardan sağlamakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin gelişmesinde büyük bir katkı sağlayan Yenimahalle Belediyesi aynı zaman’da ilçenin ekonomik gelirlerinin yükselmesi için her sene belediye bünyesine ait birçok farklı alana yönelik istihdam göstermekte.

Yenimahalle Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yenimahalle Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yenimahalle Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ