Yeniçağa Belediyesi İş Başvurusu

Bolu Yeniçağa Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yeniçağa Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bolu’ya ait bir ilçe olan Yeniçağa, daha önceleri yine Bolu’ya bağlı bir ilçe olan Gerede’ye bağlı olan bir kasaba iken 1990 senesinde ayrılarak Bolu’nun bir ilçesi olmuştur. Muhteşem doğa manzaralarına sahip yemyeşil ovalara sahip olan Yeniçağa, tarihi açıdan da oldukça önem taşıyan bir ilçe olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin bölgesel olarak M.Ö. 2500-3000’li yıllara kadar dayandığı bilinmektedir. Ayrıca eskiye göre daha yakın bir tarih olan 1402 senesinde Osmanlı sultanlarından Yıldırım Beyazid Han, ordularını Ankara Savaşı’na giderken bu ilçede toplayarak tüm stratejik planlarını bu ilçe üzerinden planlayarak kurgulamıştır. Birçok devletin egemenliği altında duran ilçe günümüz Türkiye’sinin önemli kazaları arasında yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı ise 7.213 kişi olmaktadır.Tarihi kadar insanlarının da halen eski soylardan gelmesi ilgi çekici bir ilçe olmasını sağlamakta. Tarihi alanların yanı sıra günümüz ekonomik gelirlerinin başta gelenlerinden birincisi küçükbaş hayvan yetiştiriciliği olmasıdır. Büyükbaş üzerine her ne kadar potansiyel bir güç gösterilse de küçükbaşa yönelik daha fazla eğilim bulunmakta. Ayrıca tarımsal alanlara yönelik faaliyetler üzerine de birçok kişinin işleyiş gösterdiği ilçede ekonomik güç bu etkenlerden oluşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlar üzerine istihdam ihtiyacı duyan Yeniçağa Belediyesi çok sayıda kişiye iş imkanı sunmaktadır.

Yeniçağa Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yeniçağa Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yeniçağa Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ