Yedisu Belediyesi İş Başvurusu

Bingöl Yedisu Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yedisu Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski adıyla “Çermi” olarak ta bilin Yedisu ilçesi, Bingöl’e bağlı bir kazamız olmaktadır. Engin dağları ve doğa manzaraları ile oldukça güzel bir görünüme sahip olan ilçenin kuruluş tarihi oldukça yeni olmakla birlikte yaklaşık 200 yıllık bir yerleşke hayatı sergilemektedir. Coğrafi toprak olarak her ne kadar eski dönemlere ait bir kara parçası olsa da halk tarafından 200 yıllık bir geçmişe sahip ilçemiz olmakta. Tarihi kapsamda pek bir geçmişi olmayan ilçe 1951 senesine kadar Çerme köyü olarak anılmaktayken, 1951 senesinden sonra ise Bingöl’ün bir ilçesi olan Kiğı ilçesine bağlı bucak olmuştur. Daha sonrasında ise 1970 yılında YSE müdürlüğü tarafından 7 farklı çeşmenin yapılmasıyla Yedisu ismini alan bucak 1990 senesinde ise “ilçe” statüsüne erişmiştir. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı ise 2.857 kişi olmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız Yedisu ilçesinin başlıca gelir kaynakları arasında tarım ve hayvancılık gelmektedir. Tarıma elverişli araziler üzerinde halkın büyük bir kısmı ekin ve ürün yetiştirerek ekonomik gelirin büyük bir kısmını oluştururken, aynı zaman’da küçükbaş başta olmak üzere büyükbaşta dahil çok sayıda hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetler göstermektedirler. Bu her iki etken üzerinden ilçenin genel ekonomisini sağlayan ilçe halkına ek olarak Yedisu Belediyesi tarafından da destek olunmakta. Yedisu Belediyesi özellikle de genç kesimlere yönelik birçok kişiye bünyesinde istihdam vermektedir.

Yedisu Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yedisu Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yedisu Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ