Yayladere Belediyesi İş Başvurusu

Bingöl Yayladere Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yayladere Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bingöl iline bağlı olan Yayladere ilçesi gere konumu, gerek tarihi, gerek ise doğa manzaraları ile kendine oldukça hayran bıraktıran bir coğrafyada yer almaktadır. Tarihi açıdan oldukça önemli olan ilçe birçok devletin egemenliği altına girmiş ve günümüze kadar birçok medeniyetin beşik noktası olmuştur. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde ve aynı zamanda halen günümüzde korunmakta olan tarihi yapılardaki araştırmalara dayalı olarak ortaya çıkan sonuçlarda ilçenin M.Ö. 2100 yıllarına ait olduğu bilinmektedir. Bu yıllarda ilk medeniyet ve yerleşkeyi sağlayan halk ise Komuklar ve Hurriler tarafından sağlanmakta olup, sonrasında ise Hitit İmparatorluğu, Urartular, MED İmparatorluğu, Persler ve Romalılar gibi büyük devletler tarafından yönetilmiştir. Birçok devletin egemenliği altında kalan ilçe günümüzde tarihi kapsamda ülkemiz adına büyük bir önem taşımaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede toplamda yaşayan kişi sayısı ise 1.836 olmakta.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ise dağlık alan olduğundan ötürü tarımdan çok küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine olmaktadır. Tarıma elverişli arazi sayısı az olduğundan ilçe ve ilçeye bağlı köy halkının genel olarak hayvan yetiştiriciliği üzerine büyük bir potansiyel sağlaması ilçenin başlıca gelir kaynağını oluşturmaktadır. Tarım alanlarının az olması halkın aynı zaman’da bu kısıtlı alanlarda ürün yetiştirmesiyle daha da ekonomiyi güçlendirmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçedeki gençlere yönelik birçok alanda istihdam sağlayan Yayladere Belediyesi iş imkanı sunarak ekonomiyi güçlendirmekte.

Yayladere Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yayladere Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yayladere Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ