Anasayfa / Belediyeler Eylül 11, 2016 139 okunma

Yalova Belediyesi İş Başvurusu

Yalova Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Yalova Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan güzel şehirlerimizden biri olan Yalova, merkez ilçe dahil Altınova, Armutlu, Çiftlikköy, Termal ve Çıkarcık olmak üzere toplam’da 6 ilçeden oluşan bir ilimizdir. 6 Haziran 1995 senesinde “il” statüsüne erişen Yalova ilimiz gerek denizi gerek doğal güzellikleri ile tarih boyunca birçok devletin üzerine savaş çıkardığı muazzam bir dokuya sahiptir. Eski tarihinde de oldukça büyük bir üne sahip olan Yalova şehrinde 2010 yılında yapılan nüfus araştırmalarınca 98.347 kişi yaşamını sürdürmektedir. Genel tarihine göz attığımız şehrin M.Ö. 3000 yıllarına dayalı olduğu bilinmektedir. Bitinya Krallığına ait olan Bitinya adıyla da anılan bölge içerisinde yer almakta olan şehir, ayrıca M.Ö. 2000’li yıllarda Hititler, M.Ö. 1200 yıllarında Frigler gibi büyük devletlerin egemenliği altındaydı. Bir süre Büyük MED İmparatorluğu ve Persliler tarafından sürekli savaş haline girilip el değiştirilen bölge her iki devletin kayıplar vermesiyle Bitinya Krallığı tarafından tekrar ele geçirilerek egemenlik altına alınmıştır.Günümüze kadar birçok farklı medeniyet, uygarlık ve devletler tarafından yönetilen Yalova ve bölge kısımları son olarak Osman İmparatorluğu tarafından ele geçirilerek günümüz Cumhuriyetine miras kalan şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Günümüzde Yalova Belediyesi tarafından gerek çevre düzeni gerek şehrin modern bir hale dönüşmesi için sürekli olarak çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca yine Yalova Belediyesi tarafından sürekli olarak birçok kişiye istihdam sağlanmaktadır.

Yalova Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Yalova Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Yalova Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Yalova Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap