Van Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Van Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van şehrimiz 2015 senesinde yapılan nüfus araştırmasında 1.096.397 kişilik nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 19.şehri olarak bilinmektedir. Doğu Anadolu Bölgesi’nde nüfus yoğunluğu olarak birinci sırada yer alan Van şehri, Ağrı, Bitlis, Hakkari ve Siirt illerimize de komşu olan şehrimizdir. İran’a bağlı olan sınır bölgesinde yer alan Van şehri, bu konuda her iki ülke açısından çok stratejik bir bölgede yer almaktadır. Havza büyüklüğü olarak ülkenin en büyük havzasına sahip olan Van Gölü bu topraklar içerisinde yer almaktadır.Şehrin genel tarih yapısına baktığımızda M.Ö. 7000 yıllarına uzanan bir geçmişe sahiptir. Van Kalesine yaklaşık 10 km alanda yer alan “Ernis Mezarlıkları” üzerine yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgular neticesinde Van’ın ilk yerleşke tarihi Urartu Krallığından gelmekte olduğu ortaya çıkmıştır. İskitliler ile Urartular arasında çıkan savaş neticesinde zayıflayan Urartu Krallığı sonrasında Büyük MED İmparatorluğu tarafından yıkılarak ele geçirilmiştir. Büyük MED İmparatorluğu sonrasında sırasıyla Ahamenişler, Büyük İskender, Selevkoslar, Ermeniler, Partlar, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Doğu Romalılar, Araplar, Selçuklular, Abbasiler, Celayiriler, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Safeviler ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine geçen Van şehrimiz günümüz Cumhuriyetine miras kalarak bugünkü modern haline dönüşmüştür. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli olarak şehrin yapılandırılması üzerine yapılan çalışmalar neticesinde şehri modern bir ilerleyiş sergilerken, aynı zamanda belediye gerek kendi bünyesinde gerek ise birçok farklı çalışmalar neticesinde çok sayıda kişiye istihdam sağlamıştır.

Van Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Van Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ